Geri Dön
Kültür SanatRenklerin büyülü dünyası bir arada

Renklerin büyülü dünyası bir arada

San Deco, yapı sektörüne sağladığı çok boyutlu katkılara ve yenilikçi projelere bir yenisini ekledi: “CO_DE: Color By Design”. “CO_DE: Color By Design” projesinde Proje kapsamında; tasarımcılardan, bir yapının iç mekânında ya da dış cephesinde uygulanabilecek pano veya duvar grafiği tasarlamaları, kullanacakları dört renk ile bir renk paleti oluşturmaları istendi. Türkiye’nin önde gelen mimarlık ve iç mimarlık ofislerinden 84 tasarımcı 70 eserle projede yer aldı.

Renklerin büyülü dünyası bir arada

Mimarlık ve tasarım dünyasına katkı sağlamak amacıyla yola çıkan bu proje, sonuç ürünleriyle de izleyenleri renklerin büyülü dünyasında bir yolculuğa davet ediyor. Yapı ve tasarım sektörünün farklı paydaşlarına; mimarlara, iç mimarlara, tasarımcılara, mimarlık ve tasarım öğrencilerine, sanatla ilgili diğer disiplinlere ve perakende ürün kullanıcılarına ilham verecek renk paletlerinin ortaya çıktığı projenin küratörlüğünü ünlü mimar Yeşim Hatırlı üstlendi.

Projenin sonuçları ise sektörün paydaşlarına özel tasarlanan kitapta bir araya getirildi.  CO_DE: Color By Design proje lansmanı ve dijital sergi açılışı ise 4 Ekim Dünya Mimarlık Günü’nde online olarak düzenlenecek etkinlikle gerçekleştirilecek. Sergi 4 Ekim -30 Kasım tarihleri arasında www.codecolorbydesign.com adresinden ziyaret edilebilecek.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler