Tasarım

Tasarım

Son dakika tasarım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tasarım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tasarım haber sayfamızda...

Tasarım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 21.586 tasarım haberi bulunmuştur.
Önce ödül şimdi sergi
Önce ödül şimdi sergiUludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin (UTİB), bu yıl “sürdürülebilir yaşam tarzı yaratmak” temasıyla düzenlediği Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nda dereceye giren tasarımlar, Skyland HOM’da ziyaretçiler ile buluşuyor.
16.01.2022Ekonomi
Kitapçıların izinde İstanbul
Kitapçıların izinde İstanbulKültürü, sanatı, tarihi, gastronomisi, kısacası İstanbul’u İstanbul yapan tüm değerleriyle şehri keşfe çıkıyoruz, rehberimiz ise İstanbul Kitapçısı.
16.01.2022Pazar
TCG Ufuk, TSK ve MİT'in hizmetinde! 'Bölgede çok yoğun şekilde iş yapacak'
TCG Ufuk, TSK ve MİT'in hizmetinde! 'Bölgede çok yoğun şekilde iş yapacak'Türk donanması tarihinde bir ilk yaşandı. Milli imkanlarla üretilen ve ülkemizin ilk istihbarat gemisi olan 'TCG Ufuk' Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın envanterine girdi. Dünyada az sayıda istihbarat teşkilatının sahip olduğu gemiyle ilgili Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz milliyet.com.tr'ye değerlendirmelerde bulundu. Geminin Doğu Akdeniz'de yoğun iş yapacağını belirten Oğuz, TSK ve MİT detayına da dikkat çekti.
15.01.2022Gündem
İhracatta yakalanan başarı inovasyonla devam edecek
İhracatta yakalanan başarı inovasyonla devam edecekSalgınla birlikte Avrupa’nın uzak ülkelerden ürün tedariki konusunda değişen algısı, ülkeleri daha yakın pazarlarda tedarik merkezi aramaya yönlendirdi. Türkiye’nin de başta Avrupa olmak üzere birçok bölgeye yakın bulunması üretim ve tedarik merkezi olma yolunda adımlarını hızlandırdı. Dünyada küresel ticaret zincirinin kırıldığı salgın döneminde Türkiye önemli bir tedarik merkezi olarak görüldü. Böylece pek çok sektör üretim ve tedarik konusunda rotayı Türkiye’ye çevirdi. Yeni tedarikçi ülkelerin hız kazanmasıyla birlikte Türkiye’nin tasarım ve inovasyonla üretime devam ederek öne geçebileceği ifade ediliyor.
15.01.2022Ekonomi
Hülya Kardashian
Hülya KardashianHülya Avşar, geçtiğimiz günlerde yüzünü tamamen siyah maskeyle kapatan Kim Kardashian gibi poz verdi
15.01.2022Cadde
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'yerli ve milli dikey atım sistemi' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'yerli ve milli dikey atım sistemi' mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Test ve Eğitim Gemisi TCG Ufuk'un Hizmete Giriş Töreni'nde konuşma yaptı. 'Bir adım daha ileri giderek yüksek teknoloji gerektiren sistemlere odaklanıyoruz.' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İnşası süren İstanbul ve ihalesine çıktığımız 3 adet fırkateynimiz de yerli ve milli dikey atım sistemi ve hava savunma sistemleri olacak. Önümüzdeki 2 yılda donanmamızı daha da güçlendiriyoruz. Amfibi gemimiz Anadolu'yu hizmete alıyoruz.' ifadelerine yer verdi. Öte yandan Erdoğan, hava savunma muhribimiz TF-2000'in ihalesine de yakında çıkılacağını belirtti.
14.01.2022Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'yerli ve milli dikey atım sistemi' mesajı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'yerli ve milli dikey atım sistemi' mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Test ve Eğitim Gemisi TCG Ufuk'un Hizmete Giriş Töreni'nde konuşma yaptı. 'Bir adım daha ileri giderek yüksek teknoloji gerektiren sistemlere odaklanıyoruz.' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İnşası süren İstanbul ve ihalesine çıktığımız 3 adet fırkateynimiz de yerli ve milli dikey atım sistemi ve hava savunma sistemleri olacak. Önümüzdeki 2 yılda donanmamızı daha da güçlendiriyoruz. Amfibi gemimiz Anadolu'yu hizmete alıyoruz.' ifadelerine yer verdi. Öte yandan Erdoğan, hava savunma muhribimiz TF-2000'in ihalesine de yakında çıkılacağını belirtti.
14.01.2022Siyaset
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, kentsel tasarım ve fikir yarışmasından ödülle döndü
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, kentsel tasarım ve fikir yarışmasından ödülle döndüŞanlıurfa Sarayönü (Kızılay) Meydanı Kentsel Tasarım ve Fikir Yarışmasında 67 proje arasından dereceye giren Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin; Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama ile Peyzaj Mimarlığı ve İç Mimarlık bölümlerinin akademisyenleri ve mezunlarından oluşan proje ekibi 4. Mansiyon ödülü kazandı.
14.01.2022Mimarlık
Akkuyu NGS’nin 1’nci güç ünitesine iç koruma kabuğunun 5. katmanı kuruldu
Akkuyu NGS’nin 1’nci güç ünitesine iç koruma kabuğunun 5. katmanı kurulduAkkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) 1’inci güç ünitesinin reaktör bölmesine iç koruma kabuğunun 5. katmanı monte edildi.
14.01.2022Ekonomi
Son dakika: Türkiye'nin ilk cep uydusu Grizu-263A uzaya fırlatıldı
Son dakika: Türkiye'nin ilk cep uydusu Grizu-263A uzaya fırlatıldıGelen son dakika haberine göre; Grizu-263 Uzay Takımı'nın, temel haberleşme olaylarının gerçekleştirilmesi amacıyla tasarladıkları Türkiye'nin ilk cep uydusu Grizu-263A, SpaceX Falcon 9 roketiyle dünya yörüngesine fırlatıldı. Söz konusu cep uydusu, 3 Mart 1992'de Zonguldak’ta meydana gelen grizu patlamasında yaşamını yitiren madenciler adına uzaya fırlatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı paylaşımda, "Türkiye’den ilk kez bu projede yer alma başarısı gösteren gençlerimizi, hocalarımızı, destekleyen kurumlarımızı tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.
13.01.2022Ekonomi
Bebek İsimleri 2022: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Duyulmamış Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler Sözlüğü ve Anlamları
Bebek İsimleri 2022: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Duyulmamış Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler Sözlüğü ve AnlamlarıDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, duyulmamış ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2021” içeriğimize bakabilirsiniz.
13.01.2022Bebek
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yapay zeka alanındaki istihdamın 50 bine çıkarılmasını hedefliyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yapay zeka alanındaki istihdamın 50 bine çıkarılmasını hedefliyoruzCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Yapay zeka ekosistemimizin gelişmesi için tüm kurumlarımızla eş güdüm içinde çalışarak 2025 yılı itibarıyla Türkiye’de yapay zeka alanındaki istihdamın 50 bine çıkarılması, ülkemizde bu alandaki lisansüstü mezun sayısının en az 10 bin kişi olması, uluslararası yapay zeka endekslerinde ilk 20 ülke arasında yer almak ve yapay zeka ekosistemi ile gayri safi yurt içi hasılaya yüzde 5 katkı sağlanmasını hedefliyoruz" dedi.
13.01.2022Teknoloji
Tanıtım akşamı
Tanıtım akşamıTürkiye’nin ilk organik içerikli gazlı içecek serisi ORGANICS by Red Bull, sanat, moda, fotoğraf, tasarım, müzik ve gastronomiyi odağına alan Talent District projesini Nef Bebeköy’de tanıttı.
13.01.2022Cadde
İSMEK kaydı nasıl yapılır? 2021-2022 İSMEK başvuru sayfası
İSMEK kaydı nasıl yapılır? 2021-2022 İSMEK başvuru sayfasıİSMEK kayıt - başvuru tarihleri gündemden düşmüyor. 2021-2022 Eğitim yılında İSMEK'de eğitim görmek isteyen vatandaşlar İSMEK kayıt nasıl yapılır, son gün ne zaman? araması yapıyor. İşte adım adım İSMEK kayıt işlemi...
12.01.2022Gündem
Emine Erdoğan: Hedefimiz tekstilde bir Türkiye markası oluşturmak
Emine Erdoğan: Hedefimiz tekstilde bir Türkiye markası oluşturmakDünyaya açılması hedeflenen "Türkiye Dokuma Atlası Projesi"nin ilk sahne gösterimi büyükelçiler ve eşleri için yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, proje ile yok olmaya yüz tutan zengin dokuma kültürünü yeniden ihya etmeyi amaçladıklarını söyledi. Emine Erdoğan, "Hedefimiz, bu (tekstil) ihracat başarımızı yerel dokumalarımızla daha da zenginleştirmek, tekstilde bir Türkiye markası oluşturmak" dedi.
12.01.2022Gündem
‘En ağır kaybı müze çalışanları yaşadı’
‘En ağır kaybı müze çalışanları yaşadı’Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Toy Büke, "Müzelerdeki gelir kaybının en ağır sonucunu müze çalışanları yaşadı" diyor
12.01.2022Kültür Sanat
Slayt Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Slayt Nasıl Yapılır?
Slayt Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Slayt Nasıl Yapılır?Slayt, kelime anlamı sıkça merak edilen kelimelerden biridir. Özellikle kullanım alanının da geniş olmasından dolayı slayt kelimesinin ne anlama geldiğini internetten araştırılanlar arasındadır. Bu bakımdan Slayt kelimesinin ne demek olduğunu öğrenebilir ve doğru anlamlarda rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Slayt ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Slayt nasıl yapılır merak edilen tüm detayları derledik.
12.01.2022Sözlük
İdealize Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? İdealize Etmek Ne Demek?
İdealize Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? İdealize Etmek Ne Demek?Bilinmeyen kelimelerin anlamlarının öğrenilmesi, dilin doğru kullanımı açısından çok önemlidir. Bu durum hem yazı dili hem konuşma dili için geçerlidir. Ayrıca bilinmeyen kelimeleri öğrenmek kişinin bilgi haznesini de geliştirir. İdealize ne demek? TDK sözlük anlamı nedir? İdealize etmek ne demek? İdealize sözcüğü hakkında tüm detayları derledik.
11.01.2022Eğitim
Mart başında çıkıyor! Dünyayı kasıp kavuran Omicron için geri sayım
Mart başında çıkıyor! Dünyayı kasıp kavuran Omicron için geri sayımŞu ana kadar görülen en bulaşıcı koronavirüs varyantı olan Omicron'la ilgili, Pfizer'den çok kritik bir açıklama geldi. DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Kluge de "Önümüzdeki 6-8 hafta içinde bölge nüfusunun yüzde 50'sinden fazlasının Omicron ile enfekte olacağı tahmin ediliyor" dedi.
11.01.2022Dünya
Wingsuit Uçuşu Nedir, Nasıl Yapılır? Wingsuit Tehlikeli Mi?
Wingsuit Uçuşu Nedir, Nasıl Yapılır? Wingsuit Tehlikeli Mi?Yüksek bir uçurumdan ya da uçaktan atlayarak gerçekleştirilen bir spor dalı olan wingsuit, aşırı adrenalinli ve zevkli olmasına rağmen en tehlikeli hava sporu olarak bilinmektedir. Wingsuit uçuşu nedir, nasıl yapılır? Wingsuit tehlikeli mi tüm detaylarıyla derledik.
11.01.2022Eğitim
Yol göstermeyi hiç bırakmadı!
Yol göstermeyi hiç bırakmadı!Hem çocuklara hem yetişkinlere kılavuzluk yapan "Küçük Prens" pek çoğumuzun başucu kitabı. Kitap, neredeyse dünyanın tüm dillerinde okura ulaştı. Şimdi de onun evrenine açılan yeni kapılar sunan bir sergiyle meraklılarını bekliyor.
11.01.2022Kültür Sanat
'İşin başında yüzde 50'yi cebe koyun!' Evde hayatta kalma dersleri
'İşin başında yüzde 50'yi cebe koyun!' Evde hayatta kalma dersleriFreelance çalışma sistemi hem dünyada hem de Türkiye’de gittikçe büyüyor. Kişinin kendi işine yapmasına olanak sağlayan freelance pazarı, her gün sayısız birçok insanı kendine çekiyor. Ancak freelance çalışanlar için işin rengi pek de toz pembe değil.
11.01.2022Gündem
Yaşamanın keyfini katlayan proje
Yaşamanın keyfini katlayan projeHem tasarım hem de inşaat sürecini birlikte yürütüp mimarlık ve mühendislik işlerini kaliteden ödün vermeden, hızla sonuçlandıran Mirya Proje Yapı, şimdi de Güzelbahçe’ye imzasını atıyor.
10.01.2022Ege
Anadolu Isuzu’dan İsrail pazarına 48 adet otobüs ve midibüs teslimatı
Anadolu Isuzu’dan İsrail pazarına 48 adet otobüs ve midibüs teslimatıAnadolu Isuzu, Orta Doğu bölgesinin önemli pazarlarından İsrail’de faaliyet gösteren dört ulaşım operatörüne toplam 48 adet midibüs ve otobüsün teslimatını gerçekleştirdi.
10.01.2022Otomobil
Kızına istismardan ceza alan babanın suçsuz olduğu 7 yıl sonra ortaya çıktı
Kızına istismardan ceza alan babanın suçsuz olduğu 7 yıl sonra ortaya çıktı  İzmir'in Karabağlar ilçesinde Z.K. o dönem 9 yaşında olan kızı M.K.'ye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuksuz yargılandığı davada, 2014 yılında, 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Dosyanın taşındığı Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını bozdu. Yeniden yargılanan Z.K. 7 yıl sonra beraat etti.
10.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tasarım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.