Tasarım

Tasarım

Son dakika tasarım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tasarım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tasarım haber sayfamızda...

Tasarım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 23.372 tasarım haberi bulunmuştur.
Dün meydana gelen 5.1’lik depremde kolonları çatlamıştı! Belediye binası tahliye edildi
Dün meydana gelen 5.1’lik depremde kolonları çatlamıştı! Belediye binası tahliye edildiMarmara Denizi’nde Gemlik Körfezi’nde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremde kolonlarında çatlaklar oluşan Mudanya Belediyesi binası tahliye edildi.
5.12.2023Gündem
Yarım asırlık Norm’a startup dinamizmi
Yarım asırlık Norm’a startup dinamizmiFarklı sektörlerde yarım asrı geride bırakan deneyimi olan Norm Holding, dijitalleşme ve eklemeli imalatta faaliyet göstermek için klasik şirket yerine startup’ı seçti. Norm Holding, imalatta yer almak isteyen diğer startupların da odağına girdi.
5.12.2023Kobi
Togg’a motor üretmeye talip
Togg’a motor üretmeye talipTasarım, yazılım ve üretimde Türk mühendislerinden oluşan bir ekiple hizmet veren Joyce Teknoloji’nin, yerli otomobil Togg için motor üretmeyi hedeflediği bildirildi.
5.12.2023Ekonomi
Batı medyasının hayran kaldığı proje! Türkiye yaptı, dikkatler üzerine toplandı
Batı medyasının hayran kaldığı proje! Türkiye yaptı, dikkatler üzerine toplandıBatı medyası, Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı Askeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT) tarafından yürütülen projesine hayran kalırken açık deniz karakol gemileri Akhisar ve Koçhisar'dan övgüyle bahsetti.
3.12.2023Gündem
Tesla Cybertruck: 61 bin dolarlık aracın satışı Perşembe günü başlıyor
Tesla Cybertruck: 61 bin dolarlık aracın satışı Perşembe günü başlıyorTesla CEO'su Elon Musk'ın "radikal" bir ürün diye nitelediği Cybertruck adlı elektrikli pikabın satışları Perşembe günü başlayacak.
2.12.2023Dünya
Kültür harcamalarında artış
Kültür harcamalarında artışKültür harcamaları 2022 yılında 2021 yılına göre %88,1 artarak 149 milyar 620 milyon 769 bin TL oldu. Kültür harcamalarının, gayrisafi yurt içi hasılaya oranı 2022 yılında %1,0 olarak gerçekleşti.
1.12.2023Ekonomi
Şiddeti önlemenin 10 yolu
Şiddeti önlemenin 10 yoluBM Kadın Birimi, dünya çapında 70 sivil toplum kuruluşuyla birlikte çalışarak kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddeti önlemede etkili 10 yol belirledi...
1.12.2023Gündem
Köy inşa edildi
Köy inşa edildiAhmet Mümtaz Taylan, Necip Memili, Zeynep Çamcı, Yalçın Hafızoğlu ve Melis İşiten’in başrolünü paylaştığı ‘Arap Kadri ve Tarzan’, 15 Aralık’ta vizyona girecek.
1.12.2023Cadde
Yurt dışına açılana devletten dev destek
Yurt dışına açılana devletten dev destekİhracatın yıldızı olmak için tanıtım, fuar, danışmanlık, franchise desteğinin yanı sıra, Türk şirketlerinin yurt dışındaki imajı da devlet tarafından güvence altına alınıyor.
30.11.2023Ekonomi
İlde 'saçma yapı' olarak biliniyor... Yıkım çalışmaları başladı
İlde 'saçma yapı' olarak biliniyor... Yıkım çalışmaları başladıAzerbaycan tarafından finanse edilen Azerbaycan Mahallesi yapım çalışmaları çerçevesinde proje alanı içerisinde kalan Kültür Park’ta yıkım çalışmasına başlandı.
29.11.2023Gündem
Gucci’de taşınma karşıtları grevde
Gucci’de taşınma karşıtları grevdeİtalyan moda devi Gucci’nin tasarım stüdyolarını Roma’dan Milano’ya taşıma girişimi tasarımcıları tarafından protesto edildi.
29.11.2023Ekonomi
Sabiha Gökçen Havalimanı’na 7 ödül
Sabiha Gökçen Havalimanı’na 7 ödülBu yıl üçüncüsü düzenlenen havacılık başarı ödülleri organizasyonu “Bluesky Awards 2023” sahiplerini buldu.
28.11.2023Ekonomi
Ziraat Kuleleri’ne LEED sertifikası
Ziraat Kuleleri’ne LEED sertifikasıZiraat Kuleleri’nin İstanbul Finans Merkezi’nde (İFM) LEED Platinum sertifikasını alan ilk proje olduğu duyuruldu. Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:
28.11.2023 Ekonomi
Cottonbox Yapay Zeka Koleksiyonu
Cottonbox Yapay Zeka KoleksiyonuYenilikçi marka vizyonuyla ev tekstili sektöründe trendlere yön veren Cottonbox, dijital dönüşüm yolculuğunda adımlarını hızlandırdı.
27.11.2023Mimarlık
Yavaş Mimarlık
Yavaş MimarlıkKullanıcılarını duraklamaya, gözlem yapmaya ve doğayı dinlemeye teşvik eden, zanaatkarlığa değer veren, sürdürülebilir malzeme ve yapım teknikleriyle inşa edilen ve her geçen gün dünyada biraz daha popüler hale gelen “yavaş mimarlık” (slow architecture) örnekleri…
27.11.2023Mimarlık
Anadolu Ajansı İstanbul Genel Müdürlük Binası
Anadolu Ajansı İstanbul Genel Müdürlük BinasıBAB Architects, Anadolu Ajansı’nın İstanbul’daki Genel Müdürlük Binası ve Açık Ofis projesinde yayıncılık dünyası ile ilgili teknolojik ve alt yapısal konuları çözüme kavuştururken kurumun prestijini ve yenilikçi vizyonunu da yansıtan doğa dostu bir mimari dil kullanmış.
27.11.2023Mimarlık
Rubrum Ofis
Rubrum OfisOffice İstanbul Architects tasarımı Rubrum Ofis, farklı açılarda yarattığı yüksek estetik algı ve ana yapı malzemesi olan renklendirilmiş toprak esaslı mineral sıvayla arazinin kendisinden üretilen ve çoğalan, yerden beslenerek üretme halinin bir temsili olarak öne çıkıyor.
27.11.2023Mimarlık
Melek Zeynep Bulut: Eserlerimin insan bedeni gibi davranmasını ve omurgasının olmasını tercih ediyorum...
Melek Zeynep Bulut: Eserlerimin insan bedeni gibi davranmasını ve omurgasının olmasını tercih ediyorum...Melek Zeynep Bulut ile, Londra Tasarım Bienali’nde önemli başarılara imza attıktan sonra Atatürk Kültür Merkezi önüne taşınan ve 10 Aralık’a kadar İstanbullular ile buluşmaya devam edecek olan “Açık Yapıt” eseri ve disiplinler arası bir düzlemde gerçekleştirdiği, kolektif belleğe hitap eden diğer kamusal yerleştirmeleri üzerine...
27.11.2023Mimarlık
Nisarga Sanat Merkezi
Nisarga Sanat MerkeziWallmakers tasarımı Nisarga Sanat Merkezi, müzisyen bir ailenin sanat ve kültür etkinlikleri için izleyicilerle bir araya gelebilecekleri ve etkileşimde bulunabilecekleri bir topluluk ikametgahı oluşturma girişimi olarak ortaya çıkmış.
27.11.2023Mimarlık
Dilara Sezgin: “İki disiplinin kesişim noktasında kendime keyifli bir alan tanımladım…”
Dilara Sezgin: “İki disiplinin kesişim noktasında kendime keyifli bir alan tanımladım…”Mimarlığın her aşamasının grafik temsillere ihtiyaç duyduğunu ve dolayısıyla bu iki disiplin arasında kendiliğinden bir köprü kurabildiğini dile getiren mimar ve grafik tasarımcı Dilara Sezgin ile kendi stüdyosunda ürettiği güncel editoryal tasarım, kurum kimliği, web sitesi ve iletişim tasarımı işlerini konuştuk.
27.11.2023Mimarlık
“Şehir Nerede?”
“Şehir Nerede?”Mevcut “metropol mantığı” üzerine bir düşünme pratiği başlatma ve toplumun sanatsal etkinliklerle karşılaşma olanaklarını arttırma hedefiyle Sultanbeyli’de açılan YUNT, ilk sergisi ile tam da Dünya Şehircilik Günü’nü kutladığımız günlerde kentlerimizin geleceği ile ilgili anlamlı bir soru soruyor: “Şehir Nerede?” Muratcan Sabuncu kuruculuğunda, Sultanbeyli’de açılan YUNT, toplumun sanatsal etkinliklerle karşılaşma olanaklarını arttırmayı amaçlayan ve Sergen Şehitoğlu sanat danışmanlığında hayata geçen bir mekan olarak İstanbul’un kültürel kalkınması için atılmış önemli bir adım...
27.11.2023Mimarlık
Denizli’nin değerini tüm dünya tanıyacak
Denizli’nin değerini tüm dünya tanıyacakDenizli Giyim Sanayicileri Derneği’nin bir projesi olan Denizli Fashion Week, 6. sezonunda büyük bir değişim geçirdi.
25.11.2023Ege
Bakan Kacır açıkladı! 182 girişime toplam 590 milyon liralık yatırım
Bakan Kacır açıkladı! 182 girişime toplam 590 milyon liralık yatırımTürkiye inovasyon haftası programı ödül törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Teknoloji ve inovasyon fonu, bölgesel kalkınma fonu, bölgesel girişim sermayesi fon çağrıları ve Bilişim Valisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile 152 milyon lirası, 16 yatırım fonu aracılığıyla olmak üzere 182 girişime toplam 590 milyon lira yatırım yaptık. Bu fonlar, oluşturdukları kaldıraç etkisiyle girişimlerimizin 23 milyar lira sermaye kaynağına erişimini sağladı" dedi.
25.11.2023Ekonomi
Torbadan fenomene vergi muafiyeti çıktı
Torbadan fenomene vergi muafiyeti çıktıYeni torba yasa teklifine göre, sosyal medya fenomenlerine gelir vergisi muafiyetinin sınırı genişliyor, ürün tanıtımından sağladıkları kazançlar için gelir vergisi ödemeyecekler
25.11.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendirİhracatını en hızlı artıran 3. ülkenin Türkiye olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nın önemine dikkat çekerek 'Türkiye Yüzyılı hedefiyle çıktığımız bu kutlu yolculukta menzile ulaşmak için daha fazla çalışmaktan başka seçeneğimiz bulunmuyor.' dedi. 'Türkiye, zor zamanlarda sığınılacak güvenli yuva demektir.' diyen Erdoğan, 'Türk ise, özlenen, yolu gözlenendir' ifadelerini kullandı.
24.11.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tasarım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.