Kültür Sanat Türkiye'nin ilk akademik müzik kanalı!

Türkiye'nin ilk akademik müzik kanalı!

21.03.2011 - 11:23 | Son Güncellenme:

“Türkiye'nin ilk akademik müzik kanalı” YOYOM.tv; Fazıl Say,İdil Biret,Jülide Özçelik,Hande Dalkılıç,Sarp Maden ve birçok müzisyenin konserleri ve yepyeni programlarla yeni yayın dönemine merhaba diyor.

Türkiyenin ilk akademik müzik kanalı

Türkiye'nin müzikal gelişimine canlı tanıklık etme ilkesiyle yoluna devam eden “Türkiye'nin ilk akademik müzik kanalı” YOYOM.tv;
Fazıl Say,İdil Biret,Jülide Özçelik,Hande Dalkılıç,Sarp Maden ve birçok müzisyenin konserleri ve yepyeni programlarla yeni yayın dönemine merhaba diyor.

Haberin Devamı

İnternet üzerinden yapacağı canlı konser yayınlarıyla bir ilki gerçekleştiren YOYOM.tv sayesinde müzisyenlerimiz internet üzerinden canlı olarak dünyayla buluşma imkanı elde edecekler.

21 Mart'ta başlayacak olan yeni yayın döneminde Türk Sanat Müziği, Caz, Türk Halk Müziği, Klasik Batı Müziği konserleri ve müziğe dair farklı bakış açılarının yer aldığı programlar yayınlanacak.Hakan Dedeler tarafından hazırlanan 'Lutiye' programıyla enstrümanların yapım aşamaları enstrüman yapımcıları tarafından değerlendirilecek. Dünyaca ünlü keman yapımcısı Ecevit Tunalı ve kavalı orkestra içinde ilk kez kullanılan sanatçı ve kaval yapımcısı Sinan Çelik, programın ilk konukları arasında yer alıyor.

Simge Perçin'in hazırlayıp sunduğu “Caz Kaçağı” programında hem yeni kuşak hem de usta cazcılarla yapılmış samimi sohbetler ve yine sadece yoyom.tv de yayınlanacak caz performansları yer alacak.Programın ilk konukları arasında; Sarp Maden, Jülide Özçelik, Emir Ersoy, Projecto Cubano var.

Haberin Devamı

Türkiye'de ve dünyada müzik icra eden bir çok ismi bir arada bulabileceğiniz yoyom.tv deki müzik ziyafetine ortak olmanız için adresine tıklamanız yeterli...