Geri Dön

Yazarlardan çocuklara etkinlikler

The New York Times’ta yer alan habere göre koranavirüs salgını nedeniyle okulların kapatılması, kitap festivallerinin iptal edilmesi çocuk yazarlarını da büyük bir ölçüde etkiledi. Bu yüzden bazı yazarlar, okurlarına ulaşmak için sosyal medya aracılığıyla kitap tanıtımlarına, ders vermeye, etkinlikler düzenlemeye ve okumalar yapmaya başladılar.

Yazarlardan çocuklara etkinlikler

Bu yazarlardan Gene Luen Yang, yeni grafik romanı “Dragon Hoops”un tanıtmak için Facebook Live üzerinden önceki günlerde bir canlı yayın başlattı. İllüstratör ve yazar Grace Lin ise Youtube hesabı üzerinden çocuklar için çizim dersleri ve okumayalar yayınlıyor. “Jack Book” ve “Mac B. Kid Spy” serisi de dahil olmak üzere bir çok kitabı olan Mac Barnett ise her öğleden sonra Instagram hesabından yaptığı canlı yayınlarla çocuklara kitap okuyor. 

Cüneyt Özdemir'in Şeyma Subaşı'na verdiği cevap olay yarattıSosyal medya fenomeni Şeyma Subaşı, gazeteci Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalına konuk oldu. Subaşı'nın İbiza daveti üzerine Özdemir, "Ben İbiza'ya gitmeye başladığımda sen lise 2'de felandın sanırım" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber