Oynatma Listesi
YAŞAM

27 kiloluk sazan tuttu, gölete bıraktı

BİLECİK Pelitözü Gölpark'da sportif balıkçılık yapan Cihat Öztürk, yakaladığı 27 kilo gelen sazan balığını yeniden suya bıraktı. Öztürk, "Balığımız 27 kilo geldi. Pelitözü göletindeki en büyük olduğunu öğrendik. Böyle balıkları herkes salsın" dedi.

Sportif balık avcılığı yapan Pelitözü Gölpark saha sorumlusu Tamer Sargıl, Cihat Öztürk ve arkadaşları 4 günlük kamp yaparak balık avına çıktı. Gölette avlanan Öztürk'ün oltasına 27 kilo ağırlığında sazan balığı takıldı. Pelitözü Gölpark'da 2015 yılından bu yana sportif balıkçılık anlamında birçok aktivitenin düzenlendiğini kaydeden Pelitözü Tamer Sargıl, 'Yakala bırak sportif balıkçılık dediğimiz aktivite çerçevesinde Pelitözü Gölpark'da tutulan balık, bu alanda yapılan ölçümlerde Türkiye ikincisi konumunda. Bizler bu tür aktiviteler ile hem Bilecik'imizin güzelliklerini duyurmak hem de çocuklarımız ve yeni nesillere temiz ve zengin bir doğal güzelliği bırakmanın önemini hissettirmek istiyoruz. Bizim de denetimimiz çerçevesinde insanlar burada sportif balıkçılık yapabiliyorlar' dedi.
Sazan balığını yakalayan Cihat Öztürk ise avcılığı sportif amaçla yaptıklarını ve yeniden gölete saldıklarını ifade ederek, 'Dört günlük avımızın son gecesinde sazan balığı yakaladık. Sabah saat 04.00 aldık balığı. Şimdi salımını yapıyoruz. Balığımız 27 kilo geldi. Pelitözü göletindeki en büyük olduğunu öğrendik. Böyle balıkları herkes salsın. Yakalayan herkes yeniden suya salması gerekiyor' şeklinde konuştu. Sazan balığı daha sonra yeniden gölete bırakıldı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER