Oynatma Listesi
HABERLER

ABD'de ilkokulda katliam! 14'ü çocuk 15 can kaybı var

ABD’nin Texas eyaletinde bir ilkokula düzenlenen silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre 14 çocuk ve 1 öğretmen hayatını kaybetti. Uvalde Belediye Başkanı Don McLaughlin, durumun çok kötü olduğunu belirterek, çocukların aileleri ile iletişime geçmeye çalıştıklarını aktardı. Olay yerinde çok sayıda ambulans ve polis sevk edilirken, bölge güvenlik çemberine alındı.

ABD’nin Texas eyaletinde yer alan Uvalde ilçesinde bulunan Robb İlköğretim Okulu'na silahlı saldırı düzenlendi. Texas Valisi Greg Abbott yaptığı açıklamada, saldırıda 14 çocuk ve 1 öğretmenin hayatını kaybettiğini ifade ederek, saldırganın 18 yaşında olduğunu ve öldüğünü aktardı. Abbott, saldırganın güvenlik güçleri tarafından vurularak etkisiz hale getirildiğine inandıklarını ifade etti. Abbott ayıca silahlı kişinin mahalle sakini olduğunu aktardı. 

Uvalde Belediye Başkanı Don McLaughlin, durumun çok kötü olduğunu belirterek, çocukların aileleri ile iletişime geçmeye çalıştıklarını aktardı. Olay yerinde çok sayıda ambulans ve polis sevk edilirken, bölge güvenlik çemberine alındı.

KASABADAKİ TÜM OKULLARDA EĞİTİME ARA VERİLDİ

Kasabadaki bütün okullar kapatılıp eğitime ara verildi. Olay yerine gönderilen SWAT timlerinin helikopter ile saldırıyı aktif olarak soruşturduğu bildirildi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER