Oynatma Listesi
HABERLER

Bakan Fahrettin Koca: Azize Çelik yoğun bakımda, genel durumu iyi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları şöyle;

Toplam hayatını kaybeden vatandaşımızın sayısı 35 oldu. Hastanelerimize başvuran sayısı 1607. Üçte ikisi panik ve kaygı sebebiyle müracaat etmişti. 594 kişi yaralı sayısı. Hastanelerde tedavileri devam eden hasta sayısı 104’e düştü. Şu an Elazığ’da toplam yoğun bakımda yatan hasta sayısı 13’e düştü.

2 bin 625 kişi sahada hizmet veriyor. UMKE ekibi dünyada gönüllü çalışan 12 bin kişiye sahip tek gönüllü sağlık kuruluşu. Sahada olağanüstü başarılar koyduklarını hepimiz gördük.

Dün hepimizin yakından görmüş olduğu Emine Kuştepe’nin Azize Çelik ile olan telefon konuşmasına hepimiz şahit olduk. Diyaloğu hepimizi duygulandırdı. Azize Çelik ile diyalogdan kurtarılan hasta sayısı 6 oldu. Azize Çelik yoğun bakımda, genel durumu iyi. Eşi ve çocuğu da serviste. Genel durumları iyi.

2.5 yaşındaki evladımız Yüsra Yıldız, annesine ulaştığımızı söylemiştim. Kendisine ve eşine kapanan Ayşe Yıldız’ın kocasını kaybettik. Yüsra’nın annesini de sağ olarak kurtardık. Yüsra da ciddi ezikleri olmayan bir bebeğimiz Sahra hastanelerine ihtiyacımız olmadı.

Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER