Oynatma Listesi
HABERLER

Bakan Pakdemirli'nin uçağı acil iniş yaptı

Gelen son dakika haberine göre Ankara'dan Şırnak'a giden Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'nin uçağı havada arızalandı. Uçak Malatya Erhaç Havalimanı'na acil iniş yaptı.

Ankara'dan Şırnak'a giden ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin de yer aldığı uçak arızalanarak Malatya Erhaç Havalimanı'na zorunlu iniş yaptı. Olay sırasında kaydedilen görüntülerde pilotun, "Sol motor jeneratörü arızalandı" dediği duyuluyor.

 

BAKAN'DAN PİLOTLARA TALİMAT

Pilotluk eğitimi olan ve uçak uçurabilen Tarım Bakanı Pakdemirli, sol motordaki arızayı camdan inceleyip, pilotlara talimat verdi. Uzun menzilli bir uçak olan jet, Orman Genel Müdürlüğü'ne ait. Uçuşun büyük bir kısmı seyredilmişken, sol motorun jeneratörünün arızalı olduğu anlaşıldı. Tek motorla da uçuşun tamamlanabileceği belirtirken, uçakta bulunanları tehlikeye atmamak için acil iniş kararı alındı.

AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik CNN TÜRK yayınına bağlanıp o anları anlattı:

Uçaktaki sorun fark edildi. Bir sorun yaşamadan iniş yaptık. Bakan da kanatları ve motorları kontrol etti. Bir sorun yaşamadan ve panik yapmadan inişimizi yaptık. Malatya'daki programımız henüz belli değil. 

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER