Oynatma Listesi
HABERLER

Binlerce insan araçlarında mahsur! Hadımköy'de saatlerdir süren bekleyiş

İstanbul'da 2 gündür etkili olan kar yağışı hayatı felç etti. Yolda kalan vatandaşlar saatlerdir evlerine gitmeyi bekliyor. CNN Türk canlı yayınında, Hadımköy'de araçlarında kalan vatandaşların son durumunu aktarıldı. Geceyi araçlarında geçiren vatandaşların bekleyişi sürüyor.

İstanbul'da etkili olan kar yağışı hayatı adeta felç etti. Sabah saatleriyle birlikte köprü ve ana hatlar özel araçların geçişine kapatıldı. Evinden işine gitmek isten İstanbullular, otobüs duraklarında metro istasyonlarında yoğunluk oluşturdu. Kimileri ise çareyi yürümekte buldu. İstanbul Hadımköy'de trafik tam anlamıyla durdu.

 

Hadımköy'de etkili olan kar yağışı nedeniyle vatandaşlar araçlarında mahsur kalmış durumda. Avrupa Otoyolu Hadımköy bağlantı noktasında uzun araç kuyrukları görülüyor. Evlerine gitmeye çalışan sürücülerin 20 saati aşkın bekleyişi devam ediyor.

"BİNLERCE ARAÇ VAR"

Avrupa Otoyolu Hadımköy bağlantı noktasından gelişmeleri aktaran CNN Türk muhabiri Mücahit Topçu, "Binlerce araç var. Gün döndü, neredeyse 20 saattir bekleyiş sürüyor." şeklinde konuştu.

"AÇILACAK GİBİ DEĞİL"

Hadımköy'de 22 saattir bekleyişini sürdüren bir vatandaş, "Yaklaşık 22 saattir buradayım. Haramidere'den Beylikdüzü'ne 10 saatte gelebildim. 10 saatten sonrası da buraya kadar gelebildik. Bahçeşehir'de oturuyorum ama gidemiyoruz. Açılacak gibi de değil. Polisler aradı 3-4 saat daha süreceğini söylediler." ifadelerini kullandı.

"NORMALDE 15 DAKİKA"

 

 

Bir başka vatandaş da, "18 saattir evime gidemiyorum. Normalde 15 dakikada gidebiliyordum." dedi.

"GECEYİ ARABADA GEÇİRDİK"

Akşam 20.00'den beri aynı noktada beklediğini söyleyen bir vatandaş da "Geceyi arabada geçirdik. Yanımızda bisküvü vardı, onlarla idare ettik. Yaşananlar ortada. Kim ne yapabilir, bilmiyorum." şeklinde konuştu.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER