Oynatma Listesi
HABERLER

Bolu Dağı'nda Ankara yönünde trafik yoğunluğu yaşanıyor

Bolu'da, Kurban Bayramı tatili için yola çıkanlar, TEM ve D-100 yollarının Bolu Dağı kesiminde yoğunluk oluşturdu ancak ulaşımda aksama yaşanmadı. Yolda Ankara yönüne araç yoğunluğu yaşanırken, İstanbul yönüne ise çok az sayıda araç geçtiği görüldü. Bir vatandaş, normalde İstanbul'dan yaklaşık 3,5 saat sürecek olan yolu 16 saatte geldiğini söyledi.

Kurban Bayramı tatili için yola çıkan tatilciler, TEM ve D-100 yollarının Bolu Dağı geçişinde yoğunluk oluşturdu. Bolu Dağı'nın rampaları nedeniyle zaman zaman trafik yavaşladı ama durma noktasına gelmedi.

Polis, Bolu Dağı Tüneli'nde yoğunluk oluşmaması için araçları TEM Otoyolu Kaynaşlı gişelerinden D-100 karayoluna yönlendirdi. Bolu Dağı geçişinde bu nedenle yoğunluk oluştu. Tatilciler, Bolu Dağı'nı geçtikten sonra yollarına devam etti. Yolun Ankara yönünde araç yoğunluğu göze çarpan, İstanbul istikametinde ise çok az araç geçişi olduğu görüldü.

TEM'in Yeniçağa ilçesi ile Bolu merkezi arasında yer alan Avşar köyü mevkiinde araçlar düşük hızla ilerliyor. Yoğunluk yalnızca Ankara yönüne doğru yaşanırken, İstanbul yönünde ise trafik akışı normalin de altında seyrediyor.

Kurban Bayramı tatili için memleketlerine gidenler, Bolu'nun Gerede ilçesi ile Karadeniz bağlantı yolu kesiminde 15 kilometrelik araç kuyruğu oluşturdu. Yolda trafik zaman zaman durdu.

Vatandaşlar, uzun saatlerdir yollarda olmaktan bunaldıklarını söyledi. Bir vatandaş, normalde İstanbul'dan yaklaşık 3,5 saat sürecek olan yolu 16 saatte geldiğini söyledi.

Bu arada, güzergah üzerindeki köylerde oturan vatandaşlar, sıkışan trafikte sıcaktan bunalan tatilcilere su sattı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER