Oynatma Listesi
HABERLER

CHP'li Atıcı'dan dikkat çeken Millet İttifakı açıklaması

Millet İttifakı'nda vaatler üzerinden başlayan tekil konuşma polemiği sürüyor. Son açıklamada CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Aytuğ Atıcı'dan geldi. Atıcı, katıldığı bir TV programında Millet İttifakı'nın geleceğine dair konuştu. CHP'li Atıcı, "İdeolojik bir ayrılık var, ittifak sağlam zeminde gitmezse bozulur." dedi. Atıcı, İYİ Parti'den gelen eleştiriler için ise "Bazen yol kazaları olur, ciddi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'nın CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun vaatlerine yönelik yaptığı açıklamalar siyasetin gündeminde.

Millet İttifakı'nda tartışmalar sürerken dikkat çeken bir açıklama da CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Aytuğ Atıcı'dan geldi.

 

"Cumhur İttifakı'na girmesi imkansız olan tek parti CHP'dir." diyen Atıcı, "Girmesi zor olan İYİ Parti'dir, imkansız değildir. İYİ Parti'de zaman zaman "biz Millet İttifakı'na körü körüne bağlı değiliz. Aklımızla hareket ederiz." mesajları veriyor. Daha güçlü mesajları ise Saadet Partisi veriyor. Zaten aslında CHP ile SP arasında ideolojik birliktelik imkansız. MHP ile de birliktelik yapması imkansız. Bazı ortak hassasiyetler olabilir. En büyük hassasiyet Türkiye'dir. Türkiye eğer uçuruma götürülüyorsa, dini, parayı, ulusal değerleri kullanarak... O zaman İdeolojik olarak birbirine benzemeyen partiler daha büyük tehlikeyi bertaraf etmek için bir araya gelebilirler." şeklinde konuştu.

"MİLLET İTTİFAKI SAĞLAM ZEMİNDE GİTMEZSE BOZULABİLİR"
Atıcı, "AK Parti ve MHP arasındaki ittifakta ideolojik birliktelikler var, birbirlerine benziyorlar. Kopma ihtimalleri yok. Millet İttifakı bozulur mu? Tabi ki bozulur neden bozulmasın. İdeolojik ayrılık zaten var. Gerçekten sağlam zeminde gitmezse tabii ki bozulabilir." ifadelerini kullandı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER