Oynatma Listesi
HABERLER

Çorlu'da helikopter destekli uyuşturucu operasyonunda 14 zanlı yakalandı

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde özel harekat polislerinin de katılımıyla ruhsatsız tabanca ile uyuşturucu madde sakladığı değerlendirilen 17 şüpheli şahsın ikametlerine polis helikopterinin de desteği ile eş zamanlı operasyon düzenlendi. 14 Şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda anahtarlık görünümlü suikast silahı da ele geçirildi.

Çorlu ve Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü ile Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığınca, 35 ekipteki 220 personelin katılımıyla 17 adrese helikopter destekli eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Adreslerdeki aramalarda anahtarlık görünümlü tabanca, av tüfekleri, çelik yelek ve uyuşturucu nitelikli haplar ele geçirildi

Çorlu’da halk arasında Kore Mahallesi olarak da anılan Hıdırağa Mahallesinde ikametlerinde ruhsatsız tabanca ve uyuşturucu madde sakladığı değerlendirilen 17 hedef şüpheli şahsın ikametlerine sabah saatlerinde Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ve Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince asayiş, narkotik, KOM, Özel Harekat ve çevik kuvvet ekiplerinden oluşan 35 ekip halinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı’na ait polis helikopterinin de katıldığı operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

2 adet otomatik ruhsatsız av tüfeği, bu tüfeklere ait 8 fişek, 3 adet ruhsatsız tabanca, bu tabancalara ait 150 adet tabanca fişeği, 3 adet şarjör 1 adet anahtarlık görünümlü tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet çelik yelek, satışa hazır halde 13 fişek uyuşturucu eroin maddesi, yaklaşık 500 adet uyuşturucu nitelikli madde bulundu.

Operasyon kapsamında kasten adam öldürmeye teşebbüs, yağma, uyuşturucu madde ticareti yapmak ve hırsızlık suçlarından arandığı tespit edilen 6 şahıs yakalandı.

Trafik yönünden kusuru olduğu tespit edilen 4 sürücüye 6 bin 442 TL para cezası kesen polis ekipleri konuyla ilgili olarak 4 şüpheli hakkında 6136 sayılı kanuna muhalefet, 2 şüpheli hakkında Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti yapmak suçundan adli işlem yaparken 2 şahsa ruhsatsız av tüfeği bulundurma kapsamında idari işlem yaptı.

Zanlılardan 6'sının "kasten öldürmeye teşebbüs", "yağma", "uyuşturucu ticareti" ve "hırsızlık" gibi suçlardan arandıkları belirlendi.

Emniyet ekipleri operasyon dahilinde toplam 14 şüpheliyi gözaltına aldı.

Polis, belirlenen adreslerde yaptığı arama sırasında A.B’nin evindeki baca deliğinde ruhsatsız tabanca ele geçirdi.

Ekipler, televizyon dolabı çekmecesi içinde anahtarlık bulup, ev sahibine ne olduğunu sorduğu ‘kumanda’ karşılığını aldı. Yapılan incelemede kumandanın özel olarak yapılan 7.65 çapında suikast silahı olduğu belirlendi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER