Oynatma Listesi
HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençler ile bir araya geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen "Kütüphane Söyleşileri" kapsamında farklı şehirlerden gençlerle bir araya geldi. Erdoğan "Suriye'nin kuzeyinde briket evlerin yapımına başladık. Bu insanlar çadırlarda kalıyordu. Briket evler ile bir adım attık. Hedefimiz de burada 1 milyon mülteciyi barındırabilmek." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde gençlerle bir araya geldi. Cumhurabaşkanı Erdoğan'ın gençler ile sohbetinden öne çıkanlar şöyle:

 

SURİYELİ MÜLTECİLERİN GERİ DÖNÜŞÜ

Şu anda bizim sürecimize baktığımızda Suriyeliler acaba keyiflerinden mi Türkiye'ye geldiler? Yoksa oradaki savaş ve ölüm korkusu mu onları Türkiye'ye irtica etmeye sevk etti? Türkiye'nin misafirperverliği ile beraber dünyada mülteciler noktasında ön sıraya çıktığını görüyoruz. Türkiye bu konuda dünyada bir numara. Biz bundan rahatsızlık duymuyoruz. Duymadığımız gibi Suriye'nin kuzeyinde briket evlerin yapımına başladık. Bu insanlar çadırlarda kalıyordu. Briket evler ile bir adım attık. Hedefimiz de burada 1 milyon mülteciyi barındırabilmek.

"SALGINDA YATIRIMLARI DURDURMADIK"

Salgında dünyada yatırımlarını durdurmadan süreci devam ettiren bir ülkeyiz. Salgın döneminde yapmamız gereken en önemli iş hastanelerin sayısını artırmaktı. Bunu da gerçekleştirdik. Çam Sakura Hastanesi'ni de o arada bitirdik. Girişimci ruhun öncelikle yatırım istihdam üretim ihracat ve büyümeyi başarması lazım. Girişimci ruhunuz olmaz ise bunları başaramazsınız. Türkiye parmak ile gösterilen bir ülke durumunda. İstanbul'da Yeşilköy Havalimanı'ndaki hastanemiz örnek teşkil ediyor. Nasip olursa en büyük millet bahçesi haline getiriyoruz. 29'unda ilk fidanı ağacı dikeceğiz. Fetih şenliğini de 29'unda yapacağız.

 

BAE VE SUUDİ ARABİSTAN İLE İLİŞKİLER

Siyasette iniş çıkışlar olur. Bir atasözü var: Düşmanınız dahi olsa iplik ile bağı sıkı tutun. Gün olur o bağ size tekrar lazım olur. Sıkıntıları aştık süratla ticari ilişkilerimizi geliştiriyoruz. Suudi Arabistan ile olan ilişkilerimiz çok daha olumlu istikamette gelişiyor. Bu adım her iki ülkeye de çok çok önemli katkılar sağlayacak. Biz birikimlerimizi onlarla paylaşıyoruz. Gelişmeler gayet iyi, sonu da inşallah hayır olur.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER