Oynatma Listesi
HABERLER

Cumhurbaşkanı'ndan İİT Diyanet Başkanları İstişare Toplantısı'na video mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İİT Diyanet Başkanları İstişare Toplantısı'na video mesaj gönderdi. İslam dünyasına çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, "Görüş ayrılıklarımızı bir kenara bırakmalıyız" dedi ve ekledi: "Fitneye düşmeyeceğiz, kardeşliğimize halel getirmeyeceğiz." Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a da tepki gösteren Erdoğan, "Macron'un başını çektiği girişimlerin gayesi İslam ile hesaplaşmaktır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinin satır başları şöyle:

Buradaki her bir kardeşimizin tecrübesinin eleştirilerinin şahsım başta olmak üzere Türkiye’deki tüm dostlarınız için son derece önemli olduğunu söylemek istiyorum. Müslümanlar olarak terörden açlığa iç kavgalardan tefrikalara pek çok çetin zorluklarla yüzleşiyoruz. Bir çok bölgemizde maalesef kan ve göz yaşı kol geziyor. İslam beldelerinden bugün ne yazık ki feryatlar yükseliyor.

Ölenin de öldürenin de ‘Allah-u Ekber’ dediği bir tabloyu bizim kabul etmemiz asla mümkün değildir. Bu dinin mensupları asla katliam yapmaz, yapamaz. Bugün Müslümanlar Irak’tan Yemen’e etnik ve mezhep kökenli kavgalarla karşı karşıya kalıyorsa bunun sebebi Kuran’dan ve hadislerden uzaklaşmamızdır.

'PISIRIK, KORKAK BİR MÜSLÜMAN PROFİLİ HAYAL EDİLİYOR'

Biz üstünlüğün mal da mülkte olduğuna değil takvada olduğuna inanıyoruz. Birbirimizi etnik kimliğinden ırkından dolayı değil sadece Allah için Allah’ın rızası için seveceğiz. Unutmayalım ki kainat boşluk kabul etmez hak ve hakikatin geri çekildiği yeri hemen batıl işgal eder. DEAŞ gibi terör örgütlerinin pençesine düşeceklerdir.

Dinimizin hakiki mesajların duyurulması büyük önem arz ediyor. Bu konuda hepimizin gayret sarf etmesi gerekiyor. İslam dünyasının bu içine düştüğü manzara İslam düşmanlarına cesaret vermektedir. İslam’ın yükselişinden rahatsız olanlar dinimize saldırmaktadır. Yakın zamanda gündeme getirilen Fransız, Avrupa Avusturya İslam’ı gibi kavramlar bunun en önemli örnekleridir. Terörle mücadeleden ziyade zulme tepki vermeyen zalime ses çıkarmayan pasif, pısırık korkak bir Müslüman profili hayal ediliyor.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER