Oynatma Listesi
HABERLER

Dünyanın gözü 'Azovstal' fabrikasında! Siviller tahliye edildi, 'Azov Taburu' ayrılmıyor

Rus ordusunun Ukrayna’nın Mariupol kentinde bulunan Azovstal fabrikasına saldırıları devam ediyor. Azov Taburu ve Ukrayna ordusuna bağlı askerler Rus ordusunun teslim ol çağrılarına olumsuz yanıt vererek, fabrikadan ayrılmamış ve direnişe devam etmeye karar vermişti.

Rus ordusu tarafından kuşatma altında olan Ukrayna’nın Mariupol kentinde bulunan Azovstal fabrikasına Rus güçlerinin saldırılar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde fabrikada bulunan tüm sivillerin tahliye edilmesinin ardından Azov Taburu ve Ukrayna ordusuna bağlı askerler Rus ordusunun teslim ol çağrılarına olumsuz yanıt vererek, fabrikadan ayrılmamış ve direnişe devam etmeye karar vermişti.

Mariupol Belediye Başkanının Danışmanı Petro Andriushchenko, Azovstal fabrikasına düzenlenen Rus saldırısı ait yeni bir görüntü yayınlayarak, fabrikanın sadece hava saldırıları ile vurulmadığını karadan da hedef alındığını ifade etti. 

UKRAYNA BAŞBAKAN YARDIMCISI VEREŞUK: BÜTÜN KADINLAR, ÇOCUKLAR VE YAŞLILAR TAHLİYE EDİLDİ

Ukrayna Başbakan Yardımcısı İrina Vereşuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, "Azovstal çelik fabrikasından tüm kadın, çocuk ve yaşlılar tahliye edildi. Cumhurbaşkanının emri yerine getirildi. Mariupol insani operasyonunun bu kısmı tamamlandı" ifadelerini kullandı.

RAFLAR BOŞ KALDI

Rus ordusunun Ukrayna’ya yönelik saldırıları sürerken, Çernihiv kentinde market rafları boş kaldı. Odessa'da yaşanan saldırılar nedeniyle Romanya ve Moldova'dan gelen tırların geçişi kısıtlandığı için tedarik zinciri aksarken, Çernihiv’de zincir marketler savaş nedeniyle boşalan raflarını yeni ürünlerle doldurmakta güçlük çekiyor. Çernihiv'de halk ise ürünlerin fiyatlarından şikayet ederken, savaş öncesi döneme göre bazı gıda ürünlerinde fiyatların iki katına çıktığı görüldü. 

ÇERNİHİV’DE PATLAYICI MADDE TEMİZLİĞİ DEVAM EDİYOR

Ukrayna’nın Belarus sınırında yer alan ve geçtiğimiz günlerde Rus ordusundan temizlenen Çernihiv kentinde, Rusların geride bıraktığı patlayıcı maddeler toplanarak imha edilmeye devam ediyor. Ukrayna Acil Durumlar Servisi’ne bağlı ekipler, bomba arama köpeği ile çalışmalarını sürdürüyor.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER