Mariupol

Mariupol

Son dakika mariupol haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mariupol gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mariupol haber sayfamızda...

Mariupol

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 657 mariupol haberi bulunmuştur.
Ukrayna, 26 bine yakın savaş suçu iddiasını soruşturuyor
Ukrayna, 26 bine yakın savaş suçu iddiasını soruşturuyorUkrayna, Rusya'nın beş ay önce başlattığı istiladan bu yana savaş suçu şüphesiyle 25 bini aşkın vakayı soruşturuyor.
8.08.2022Dünya
Rusya’nın Azovstal planı hazır!
Rusya’nın Azovstal planı hazır!Rus birliklerinin, uzun süren direnişi kırarak ele geçirdiği Mariupol kentindeki Azovstal fabrikası için plan yaptığı, dolayısıyla bu kenti geri verme gibi bir niyeti olmadığı anlaşıldı. Nitekim Rusya Başbakan Yardımcısı Marat Husnullin, Azovstal fabrikasının, teknopark olacağını açıkladı.
2.08.2022Dünya
Kimin suçu?
Kimin suçu?Rusya yanlısı güçlerin kontrolünde olan Donetsk’te meydana gelen hapishane saldırısıyla ilgili tartışma devam ediyor.
31.07.2022Dünya
Tahıl koridoru imzaları atıldı
Tahıl koridoru imzaları atıldıRusya-Ukrayna savaşıyla başlayan tahıl krizinde düğüm çözüldü. İstanbul’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve BM Genel Sekreteri Guterres’in katılımıyla taraflar tahıl koridoru anlaşmasını imzaladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, küresel gıda krizinin çözümünde büyük rol oynayacak girişime vesile olmaktan dolayı büyük bir gurur duyduklarını belirterek, “Planın icrası İstanbul’dan gerçekleştirilecektir” dedi.
23.07.2022Siyaset
Türkiye, insani diplomaside küresel aktör oldu
Türkiye, insani diplomaside küresel aktör olduTürkiye, 2022 yılı içinde dış politikada attığı önemli adımlarla diplomaside küresel bir aktör haline geldi. Türk dış politikası; Antalya Diplomasi Forumu’nda dünya diplomasisini buluşturması, sorunlu ülkelerle başlatılan normalleşme adımlarının yanı sıra Rusya-Ukrayna Savaşı sonrası ortaya çıkan başta tahıl olmak üzere küresel sorunların aşılmasında önemli rol oynadı.
23.07.2022Gündem
Gıda krizinin çözümünde Türkiye’nin diplomasi zaferi
Gıda krizinin çözümünde Türkiye’nin diplomasi zaferiTürkiye’nin büyük bir diplomasi zaferi olarak ortaya çıkan tahıl sevkiyatına yönelik mutabakat çerçevesinde tahıl ve gıda malzemeleri, Ukrayna’nın üç limanı üzerinden emniyetli bir şekilde nakledilecek. Çalışmaların takibi İstanbul’da kurulacak Müşterek Koordinasyon Merkezi’nden yapılırken, Türkiye, Türk boğazlarına giriş-çıkış öncesi tüm ticari gemilerin kontrolünü yapacak.
22.07.2022Gündem
Tahıl koridoru için imzalar atıldı! Uzman isimler kritik anlaşmayı değerlendirdi
Tahıl koridoru için imzalar atıldı! Uzman isimler kritik anlaşmayı değerlendirdiKaradeniz üzerinden dünya pazarlarına tahıl ve diğer gıda ürünlerinin taşınmasına ilişkin anlaşma İstanbul'da imzalandı. Canlı yayında uzmanlar tarihi imzayı yorumladı. Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, "Türkiye bu oyunda kazandı. Koordinasyonun Türkiye'de olması önemli bir avantaj getiriyor. Bu Türkiye'nin bir başarısı" dedi. Fenerbahçe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ece Baban ise "Tüm dünyada yankı uyandıran İstanbul'da Türkiye'nin merkezinde bulunduğu, barış için belgeler imzalanması önemli bir adım atılması çok çok kıymetli" diye konuştu. Dr. Eray Güçlüer de " Türkiye'nin ağırlığı bu krizin çözülmesinde çok önemli bir faktör olarak ortaya çıktı. Artık Türkiye milli gücü ile sadece kendi bölgesinde değil dünya çapında etkisini gösterdi" ifadelerini kullandı.
22.07.2022Gündem
Ruslara esir düştü! İşte kızına son sözleri
Ruslara esir düştü! İşte kızına son sözleriMariupol'da yaşanan çatışmalarda Rus ordusuna esir düşen bir İngiliz vatandaşının kızına son sözlerini gösteren bir video, tüm dünyada gündem oldu.
19.07.2022Dünya
Ruslara esir düştü! İşte kızına son sözleri
Ruslara esir düştü! İşte kızına son sözleriMariupol'da yaşanan çatışmalarda Rus ordusuna esir düşen bir İngiliz vatandaşının kızına son sözlerini gösteren bir video, tüm dünyada gündem oldu.
18.07.2022Haberler
Rusya ofis ve konutlara saldırdı! Çok sayıda ölü ve yaralı var...
Rusya ofis ve konutlara saldırdı! Çok sayıda ölü ve yaralı var...Ukrayna ordusuna katıldıktan sonra Moskova güçleri tarafından nisan ayında yakalanan İngiliz askerler için bugün tüyler ürperten bir açıklama yapıldı. Açıklama, Rusya ve Ukrayna askeri yetkililerinin uzun zaman sonra İstanbul'da gerçekleştirdikleri ilk yüz yüze toplantı sonrasında geldi. Ukrayna lideri Zelenskiy ise, bugün Rusya'nın bir kez daha sivil yerleşim alanlarını hedef almasının ardından 'Katil bir ülke' açıklamasında bulundu.
14.07.2022Dünya
Rusya'dan Harkiv'e füzeli saldırı! Yaralılar var...
Rusya'dan Harkiv'e füzeli saldırı! Yaralılar var...Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken flaş bir son dakika gelişmesi yaşandı. Rusya Ukrayna'nın Harkiv şehrine füzeli saldırı düzenlendi. Saldırıda 7 kişinin yaralandığı bilgisi geldi.
9.07.2022Haberler
Rusya'dan Harkiv'e füzeli saldırı! Yaralılar var...
Rusya'dan Harkiv'e füzeli saldırı! Yaralılar var...Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken flaş bir son dakika gelişmesi yaşandı. Rusya Ukrayna'nın Harkiv şehrine füzeli saldırı düzenlendi. Saldırıda 7 kişinin yaralandığı bilgisi geldi.
9.07.2022Dünya
Donetsk Valisi Krilenko: Savaşın başından bu yana 583 sivil öldü
Donetsk Valisi Krilenko: Savaşın başından bu yana 583 sivil öldüUkrayna’nın Donetsk bölgesinin Valisi Pavlo Krilenko, 24 Şubat’ta başlayan Rusya-Ukrayna savaşının başından bu yana bölgede 583 sivilin hayatını kaybettiğini, bin 517 sivilin ise yaralandığını duyurdu.
8.07.2022Dünya
Yeşil mutabakat oldukça ideolojik, reforma ihtiyaç var
Yeşil mutabakat oldukça ideolojik, reforma ihtiyaç varAlmanya’nın Hristiyan Demokrat Partisi’nden (CDU) Roderich Kiesewetter, asker kökenli bir milletvekili ve Alman Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu üyesi olmanın yanında enerji politikaları konusunda deneyimli bir isim. Milliyet Enerji’ye özel açıklamalarda bulunan Kiesewetter, Yeşil Mutabakatı oldukça ideolojik olarak nitelendirirken, AB’nin, Bosna Hersek, Kosova gibi kömüre bağımlı ve karbonsuzlaşma imkanı olmayan ülkeleri Rusya ve Çin’le yakınlaşmaya zorladığını vurguladı. Kiesewette, Avrupa’nın, partnerlerinin ne yapması gerektiğinden ziyade, Birliğin yenilenebilir enerjiye dönüşünü nasıl daha iyi hale getirme konusuna odaklanması gerektiğinin de altını çizdi
28.06.2022Vitrin
Tahıl için İstanbul’da harekat merkezi
Tahıl için İstanbul’da harekat merkeziMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar,  dün Meclis’te gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
24.06.2022Siyaset
Tahıl krizinde çözüm için ilk olumlu adım
Tahıl krizinde çözüm için ilk olumlu adımUkrayna limanlarındaki tahıl yüklü gemilerin güvenli şekilde tahliyesi için Türk ve Rus heyetleri arasında gerçekleştirilen görüşmeler olumlu geçti, bir Türk gemisi Mariupol’den ayrıldı.
23.06.2022Ekonomi
'Kırmızı hat'tan olumlu sonuç! Türk gemisi Ukrayna'dan ayrıldı
'Kırmızı hat'tan olumlu sonuç! Türk gemisi Ukrayna'dan ayrıldıKaradeniz’de açılması planlanan tahıl koridoruyla ilgili ilk toplantı Moskova’da gerçekleştirildi. Olumlu havada geçen toplantı sonrası ilk yabancı gemi olarak Türk gemisi Mariupol limanından ayrıldı.
22.06.2022Haberler
'Kırmızı hat'tan olumlu sonuç! Türk gemisi Ukrayna'dan ayrıldı
'Kırmızı hat'tan olumlu sonuç! Türk gemisi Ukrayna'dan ayrıldıKaradeniz’de açılması planlanan tahıl koridoruyla ilgili ilk toplantı Moskova’da gerçekleştirildi. Olumlu havada geçen toplantı sonrası ilk yabancı gemi olarak Türk gemisi Mariupol limanından ayrıldı.
22.06.2022Gündem
Yollar kapandı!
Yollar kapandı!Kritik önem taşıyan Severodonetsk’teki tüm köprüler Rus topçu ateşiyle yıkıldı ve kentin bağlantısı kesildi. Burada yeni bir Mariupol vakasının yaşanmasından endişe ediliyor.
15.06.2022Dünya
İdama mahkum edildiler! 'Gösteri mahkemesi'nin perde arkası ortaya çıktı...
İdama mahkum edildiler! 'Gösteri mahkemesi'nin perde arkası ortaya çıktı...Dün Ukrayna'da Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki, uluslararası toplumun tanımadığı "Donetsk Halk Cumhuriyeti"nde çıkarıldıkları mahkemede idam cezasına çarptırılan İngiliz vatandaşı Aiden Aslin ve Shaun Pinner'ın aileleri acil tıbbi ve hukuki yardım çağrısı yaptı. İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss bugün Ukraynalı mevkidaşı Dmitro Kuleba'yla yapacağı görüşmede konuyu ele alacak.
10.06.2022Dünya
İngiltere Savunma Bakanlığı: 'Mariupol, kolera salgını riski altında'
İngiltere Savunma Bakanlığı: 'Mariupol, kolera salgını riski altında'İngiltere Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın Mariupol kentinde tıbbi hizmetlerin çökmek üzere olduğunu ve kentin kolera salgını riski altında olduğunu açıkladı.
10.06.2022Dünya
Yabancı askerlere idam kararı!
Yabancı askerlere idam kararı!Ukrayna ordusuyla beraber savaşan İngiliz vatandaşları Sean Pinner ve Aiden Aslin ile Fas vatandaşı Saadoun Brahim’in davası Donetsk’in ayrılıkçı bölgesinde görülürken, davada idam kararı çıktı.
10.06.2022Dünya
Silah bekliyorlar! 'Rus ordusunu gözümüzde çok büyütmüşüz'
Silah bekliyorlar! 'Rus ordusunu gözümüzde çok büyütmüşüz'Severodonetsk’te Rusları şimdilik durdurmuş gözüken Ukrayna ordusu, Batı’dan gelecek silah ve uzun menzilli füze yardımlarını bekliyor...
9.06.2022Dünya
'Cellat' öldürüldü!
'Cellat' öldürüldü!Ukrayna İsrail'den Demir Kubbe satın almak istediğini duyurdu, Tel Aviv yönetiminin ABD'nin Spike talebini reddettiğini açıkladı. Esir alınan askerleri gözlerine kurşun sıkarak öldüren Wagner Grubu üyesi Andonov ise, bir keskin nişancı tarafından vuruldu.
8.06.2022Dünya
SON DAKİKA HABERİ: Gece yarısı 'acil' koduyla duyuruldu! Putin'e 300 km menzilli rest
SON DAKİKA HABERİ: Gece yarısı 'acil' koduyla duyuruldu! Putin'e 300 km menzilli restSon dakika haberlere göre, Batılı ülkelerin Ukrayna'ya silah yardımına devam etmesi halinde daha fazla yeri hedef alacaklarını açıklayan Putin'e yanıt, saatler sonra İngiltere'den geldi. ABD ve Almanya'yı takip eden İngiltere, Çöl Kaplanı'nı cepheye sürüyor.
6.06.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Mariupol ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.