Oynatma Listesi
HABERLER

Ek zam ne zaman açıklacak?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı. Milyonlarca çalışanın gözünün çevrildiği ara zam için takvim netleşti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çalışanları enflasyona karşı koruyacak tedbirleri devreye alacaklarını söyledi.

CNN Türk muhabiri Gülşen Coşkun konuyla ilgili son gelişmeleri paylaştı: "Cumhurbaşkanı geldikten sonra son rakamı açıklayacak. Cumhurbaşkanının akşam saatlerinde Türkiye’de olması bekleniyor. Ya bu akşam ya da yarın açıklayacak. Yarın daha yüksek bir seçenek gibi görünüyor. Peki bu zamana kadar neler yaşandı ve bugün neler olacak onu aktaralım.

Taraflar dün mesajlarını verdiler. Dünkü toplantıdan çıkan sonuç şu oldu. Asgari ücretin yeni oranı kısmından vergi alınmayacak. İkincisi şu normalde asgari ücret toplantıları yapıldıktan sonra takip eden ay zamlar maaşlara yansıyor. Artık haziranın sonunda olduğumuz için yarın açıklarsa ağustosta mı olacak zam diye soru işareti vardı. Her şekilde ne zaman açıklanırsa açıklansın. Temmuzdan itibaren geçerli olacak."

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER