Oynatma Listesi
HABERLER

Fatma Girik hayatını kaybetti!

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, ünlü oyuncu Fatma Girik'in hayatını kaybettiğini duyurdu.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Fatma Girik'in öldüğünü açıkladı.Sosyal medya hesabından açıklama yapan Keskin, "Yeşilçam'ın ve Şişlimizin büyük değeri, ilçe başkanlığı yaptığım dönemde birlikte çalışmaktan onur duyduğum eski Şişli Belediye Başkanımız sevgili Fatma Girik'i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim" dedi.

GENCEBAY: KAYBEDECEĞİMİZİ HİSSETMİŞTİK

CNN Türk canlı yayınında konuşan Orhan Gencebay, "Çok üzüldüm Çok büyük bir kayıptır. Son zamanlarda durumu çok hassastı, hastaydı. Türk sinemasına en büyük emekleri verenlerden birisiydi. Durumu iyi değildi. Kaybedeceğimizi hissetmiştik. Kendisini çok seviyorduk. Çok güzel anılarımız var. Harika bir insanı kaybettik. Allah rahmet eylesin." dedi.

ARSOY: ONUN KADAR RENKLİ BİR SANATÇIYA RASTLAMADIM

Sanatçı Göksel Arsoy, "O kadar üzüldüm ki anlatamam. Onun kadar renkli, onun kadar sevecen bir sanatçıya rastlamadım. Hep pozitifti. Bu haber şoke etti. Allah rahmet eylesin. Onu seven binlerce insan kalplerinde yaşatacak." ifadelerini kullandı.

FATMA GİRİK KİMDİR?

 

Fatma Girik 12 Aralık 1942 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Türk oyuncu, eski siyasetçidir.

12 Aralık 1942 tarihinde İstanbul'da doğdu. Cağaloğlu Kız Lisesi'ni bitirdi. 1957 yılında ilk baş rolü olan, yönetmenliğini ve senaristliğini Seyfi Havaeri'nin yaptığı Leke'ydi. Leke'yi oyuncu olarak adından bahsettirmeyi başaramadığı birkaç iddiasız yapım daha izledi. Fatma Girik'in performansıyla dikkatlerden kaçmayacağı film Memduh Ün'ün yönetmenliğindeki 1960 yapımı Ölüm Peşimizde'ydi. Memduh Ün’le tanışıklığı Girik’in hayatındaki dönüm noktalarından biri oldu.

180'den fazla filmde rol aldı. İleriki yıllarında siyasete de atılan Fatma Girik, Sosyaldemokrat Halkçı Parti'den 1989-1994 yılları arasında Şişli Belediye Başkanlığı yaptı. Siyaset ve oyunculuğun dışında kısa bir dönem televizyon ekranlarında Söz Fato'da adlı bir programın sunuculuğunu da yapmıştır.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER