Oynatma Listesi
HABERLER

İsrail'den Nuseyrat Mülteci Kampı’na yoğun saldırı!

İsrail ordusunun Nuseyrat Mülteci Kampına havadan ve karadan saldırı yoğun saldırı gerçekleştirdiği, onlarca can kaybı ve yaralı olduğu belirtildi.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde katliamlarını sürdürüyor. Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’nin merkezindeki Nuseyrat Mülteci Kampına “benzeri görüşmemiş bir saldırı” başlattığı duyuruldu. Saldırıda çok sayıda can kaybı ve yaralı olduğu belirtildi. Yaralıların getirildiği Deir el-Balah kentindeki El Aksa Şehitleri Hastanesi'ndeki durumun “felaket” olduğu vurgulandı. Açıklamada, “İsrail işgal ordusu, Nuseyrat kampına barbar ve acımasız bir saldırı başlatıp doğrudan sivilleri hedef aldı. Sokaklarda onlarca cansız beden ve yaralı var. Bombardımanın yoğunluğu nedeniyle ambulanslar ve sivil savunma ekipleri bölgeye ulaşamıyor. İşgal ordusu onlarca savaş uçağı, quadcopter (dron) ve helikopterle saldırı başlatırken aynı zamanda tanklar sivillerin evlerini bombalıyor. El Aksa Şehitleri Hastanesi bölgedeki tek hastane olup şu anda sadece bir elektrik jeneratörüyle çalışmaktadır. Hastane, binlerce kişiye hizmet veriyor ve bu kadar çok sayıda can kaybı ve yaralıyı barındıramıyor. Haftalardır dolu olan bu hastanenin rahatlatılması ve bölgedeki sağlık durumunun iyileştirilmesi için uluslararası topluma, Birleşmiş Milletler kuruluşlarına ve tüm uluslararası kuruluşlara acilen müdahale etme çağrısında bulunuyoruz" ifadelerini kullanıldı.
İsrail'in Nuseyrat'a ve bölge geneline yönelik saldırısının kınandığını vurgulanan açıklamada, "Sivillere, çocuklara, kadınlara ve evlere yönelik bu saldırıyı kınıyoruz. Onlarca masum sivilin kanı döküldü. Uluslararası toplumdan ve tüm uluslararası kuruluşlardan İsrail işgalinin sürdürdüğü bu vahşi saldırıyı, soykırım savaşını acilen durdurmalarını talep ediyoruz" denildi.
Öte yandan İsrail ordusu, 2 gün önce Nuseyrat Mülteci Kampı’nda yerinden edilmiş binlerce Filistinli sivilin sığındığı Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’na (UNRWA) ait bir okulu hedef almış, 40 kişi hayatını kaybetmişti.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER