Oynatma Listesi
HABERLER

Kar yağışı yurdu etkisi altına aldı

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda başlayan kar yağışı, gece saatlerinde etkili oldu. Yüksek kesimler beyaza bürünürken, kartpostallık görüntüler oluştu. Kartal, Maltepe ve Ataşehir'de ara sokaklarda yerler ve evlerin üstleri karla kaplandı. Belediyeye ait yol tuzlama araçları ise sokaklarda çalışmalar yaptı.

 

Bursa'da uzun süredir beklenen kar yağışı başladı. Kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı, bugün itibariyle şehir merkezinde de kendini hissettirdi. Aralıksız devam eden kar yağışı sebebiyle kent merkezi beyaza büründü. Beyaz örtüyle kaplanan kentte, belediye ekiplerince yollarda tuzlama çalışmaları devam ederken, emniyet görevlileri de kar yağışını fırsat bilerek dışarı çıkan vatandaşları uyarıp, evlerinden çıkmamaları gerektiğini belirtti.

Çanakkale'de kar yağışı kentin yüksek kesimleri ile birçok ilçesini beyaza bürüdü. Denize sıfır noktasındaki kent merkezi dışında yüksek kesimler ve birçok ilçe iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle beyaz bir tabloya büründü. Kar yağışı Biga, Çan, Yenice, Bayramiç ve Ayvacık ilçelerinde eklili oldu. Kent merkezinin yüksek kesimlerindeki köyler de kar yağışı nedeniyle beyaz bir tabloya dönüştü. Çanakkale-Çan karayolu üzerindeki Kirazlı köyü ve yakınındaki Balaban mevkisi karla kaplandı. Ormanlardaki ağaçların dallarında kar kütleleri birikti. Karayolları ekipleri, kar yağşının etkili olduğu noktalarda sabaha dek tuzlama ve kar küreme çalışması yaptı. Bu sayede Çanakkale'de kar nedeniyle kapanan yol olmadı.

Eskişehir'de gece yarısından sonra etkisini gösteren kar yağışı kenti kısa sürede beyaza bürüdü. Hava sıcaklığının sıfırın altında 1 dereye kadar düştüğü kentte koronavirüs tedbirleri nedeniyle uygulanan kısıtlamada sokaklar boş kaldı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER