Oynatma Listesi
HABERLER

Korkunç olay! Son telefonu oldu: Dayı sele kapıldık sürükleniyoruz

İstanbul’dan önceki gün Giresun’a gelen Davut Akgün, eşi Emine Akgün ve kızı Betül Akgün, otomobille Çaldağ köyünde sele kapıldı. Betül Akgün, dayısını arayarak “Biz sele kapıldık, sürükleniyoruz” dedi. Telefon kapandı ve bir daha açılmadı...

Giresun'da yaşanan sel felaketinde kayıp olan jandarma ile vatandaşların bulunması için helikopter destekli arama çalışmaları devam ediyor.

Tirebolu-Doğankent yolunun 12'nci kilometresinde sele kapılan jandarma aracındaki 5 uzman çavuştan Onur Kıran ve Erdem Çıtır'ın cansız bedenine ulaşılmıştı. Jandarma aracında bulunan uzman çavuşlardan Burak Tok'un da cesedine de dün sabah ulaşıldı.

Sabah'ta yer alan habere göre Tok'un cesedi olay yerinden 4 kilometre ileride dere yatağında bulundu. Oğlunun cansız bedeninin bulunduğu haberini alan baba Kadir Tok fenalaştı. Acılı baba, "Kardeşlerin burada, seni sağ salim eve götüreceklerdi. Yüreğimi yaktın oğlum" diyerek ağıt yaktı.

Fenalaşan baba Tok, hastaneye kaldırıldı. Dün Espiye ilçesinde İbrahim Güdük'ünde cesedine ulaşıldı. Selde şehit sayısı 3'e, vefat eden kişi sayısı ise 8'e yükseldi. Kayıp olan 2'si uzman çavuş 8 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

EN SON DAYISINI ARADI

Sel felaketi ardından ise acı hikâyeler bıraktı. İstanbul'dan önceki gün aracıyla Giresun'a akraba ziyaretine gelen Davut Akgün, eşi Emine Akgün ve kızı Betül Akgün, Çaldağ köyünde dere yatağından geçerken sele kapıldı. Çamura saplanan araçta Betül Akgün, dayısı Nükrettin Tanrıverdi'yi telefonla arayarak son kez görüştü.

Dayısına "Biz sele kapıldık, sürükleniyoruz" dedi. Hemen sonra telefonu kapandı. Akgün ailesinin yakınları telefonla sürekli aradı ama ulaşamadı. Çaldağ köyünde Akgün ailesinin arama çalışmaları sürüyor.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER