Oynatma Listesi
HABERLER

MOSSAD casuslarına MİT operasyonu

MİT, casusluk amacıyla faaliyet gösteren üçer kişilik hücreler halinde örgütlenmiş 15 kişilik bir MOSSAD şebekesini çökertti. MİT'in 200 kişilik ekibi 15 kişilik casusluk şebekesini 1 yıl boyunca anbean izledi, bir gölge gibi onları takip etti.

Türkiye'de casusluk faaliyeti yürütülen 15 kişilik bir MOSSAD şebekesi MİT tarafından çökertildi. Şebekenin 1 yıldır MİT tarafından takip edildiği öğrenilirken, şebekenin nasıl bir yol izlediği de ortaya çıktı.
 Operasyonun detaylarını CNN Türk muhabiri Ceylan Sever aktardı:

 

MİT tarafından, MOSSAD'a ait 15 kişilik şebeke çökertildi. MİT 2OO kişilik bir ekip kurdu. MOSSAD'ın Türkiye'de yabancı uyruklu ve Türk vatandaşı olan kişiler üzerinden 3'er kişilik gruplar halinde toplam 15 kişiyi Türkiye'deki yabancı uyruklu öğrencilerin, özellikle Filistinli öğrencilerin nasıl bir yol izleyerek Türkiye'ye geldiği ve burada savunma sanayindeki faaliyetlerinde nasıl çalışacaklarına dair kendi ülkeleri açısından istihbarat toplatıyorlardı para karşılığı.

Daha sonrasında bu görüşmeleri de anbean yurt dışına giderek MOSSAD'ın saha sorumlularıyla görüştüğü MİT tarafından tespit edildi. MİT'in 200 ekibi 15 kişilik casusluk şebekesini 1 yıl boyunca anbean izledi. Bir gölge gibi onları takip ettiler. Nasıl bir yol faaliyeti yürüttüklerini tespit ettiler.

Özellikle bu şebekenin MOSSAD ile sadece yurt dışında saha sorumluları ile değil aynı zamanda Türkiye'den de FETÖ yöntemiyle görüştükleri tespit edildi. O yöntem de şebeke üyeleri umuma açık yerlerde ve ankesörlü telefonlarda MOSSAD'a bilgi sızdırıyorlardı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER