Oynatma Listesi
HABERLER

Murat Kurum Çatalca'da: Burayı sizin şanınıza yakışır bir şekilde yeniden yapacağız

Cumhur İttifakı’nın İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Çatalca’da kentsel dönüşüm yapılacak öğretmen evi proje alanında Roman vatandaşlarla bir araya geldi. Kurum, "Bugün de buradaki anlaşmaların tamamlanmak üzere olduğunu görüyoruz. Bu anlaşmalar biter bitmez Çatalca’daki Roman kardeşlerimize verdiğimiz sözü 31 Mart akşamı sizlerle birlikte tutacağız. Burayı sizin şanınıza yakışır bir şekilde yeniden yapacağız. Buradaki kardeşlerimizin huzurla güvenle yaşayacağı evleri olacak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurumseçim çalışmaları kapsamında bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Kurum, ilk olarak Çatalca Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Kurum ardından, Çatalca Meydanı’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Burada esnaf ziyaretlerini de gerçekleştiren Kurum, kentsel dönüşüm yapılacak öğretmen evi proje alanındaki Roman vatandaşlarla bir araya geldi. Kurum’a programları sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, AK Parti Çatalca İlçe Başkanı Levent Özkan, MHP Çatalca İlçe Başkanı Halit Uğur ve beraberindeki heyet eşlik etti. Ziyaretleri sırasında vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Kurum, sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Bir taraftan Roman kardeşlerimiz için dönüşüm çalışmalarını yürütürken, diğer taraftan da Çatalca’daki sosyal konutların ve ulaşım çilesinin giderilmesi adına adımlarımızı atacağız”

MHP Çatalca İlçe Başkanlığı ziyareti sırasında konuşan Kurum, "Çatalca’mızın her geçen gün gelişip büyüdüğünü görüyoruz. Burası şehircilik adına her türlü hizmetleri aldığı gibi, 20 dakikada İstanbul Havalimanı’na, 40 dakikada Levent’e ve Beşiktaş’a gidilebilecek bir yol güzergahı üzerinde. Biz Çatalca’nın o medeniyet yürüyüşüne hep katkı sağlamaya gayret gösterdik. Mesut Başkanım ile el ele omuz omuza bu hizmetleri teşkilatlarımızla birlikte yaptık. 31 Mart’ta da Çatalca’da büyük bir coşku ve heyecan olacak. Çünkü artık Çatalca’nın yanına İstanbul’un Muradı da katılacak. Burada büyükşehir belediyemizin gelinen 5 yıllık süreçte hiçbir hizmetinin ve eserinin olmadığı anlayışını 31 Mart akşamı bitireceğiz. Mesut Başkanım ile birlikte geçmişte olduğu gibi her mahallesinde, her sokağında bundan sonra da çok daha farklı izimiz olacak. Bir taraftan Roman kardeşlerimiz için dönüşüm çalışmalarını yürütürken, diğer taraftan da Çatalca’daki sosyal konutların ve ulaşım çilesinin giderilmesi adına adımlarımızı atacağız. Büyükşehir sorumluluğundaki yollarda herhangi bir hizmet ve yatırım yok” dedi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER