Oynatma Listesi
HABERLER

New York'ta kıyamet!

Ida Kasırgası'nın şehre ulaşmasıyla ortaya çıkan görüntüler sosyal medyayı yıktı, metro hatlarından evlere kadar her yer felaketi yaşıyor. Göle dönmüş bir sokaktaki deniz yatağının üstünde keyif çatan bir New Yorklu, en çok kunuşulan isimlerden biri.

ABD'nin Meksika Körfezi'ndeki güney kıyılarını 240 kilometre hızla vuran Ida Kasırgası, ülkenin iç kesimlerine doğru ilerleyip New York'u cehenneme çevirdi.
Louisiana'dan 29 Ağustos tarihinde ABD'ye giriş yapan ve anakarayı vuran en güçlü beşinci kasırga olarak tarihe geçen Ida, kısa süre içerisinde doğu kıyısındaki New York şehrine ulaştı.

Yaklaşık 8,5 milyon insanın yaşadığı New York'a rekor yağış bırakan Ida Kasırgası, evler, yollar ve metro istasyonlarının sel baskınlarına uğramasına yol açtı. New York ve hemen komşu şehri New Jersey'de 'olağanüstü hal' ilan edildi.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, "Bu gece, kent genelinde rekor düzeydeki yağmur, şiddetli sel ve yollarda oluşan tehlikeli koşullar nedeniyle tarihi bir hava olayı ile karşı karşıyayız" dedi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER