Oynatma Listesi
MAGAZİN

Oyuncu Ali Burak Ceylan ailesini köşke yerleştirmişti! Depremzede öğretmen gözyaşları içinde anlattı

Muhammed Irmak isimli bir öğretmen, 6 Şubat'ta yaşanan depremlerden önce İstanbul'da oyuncu Ali Burak Ceylan'ın cüzdanını bulmuştu. Ceylan'ın, cüzdanını teslim eden Irmak ve ailesine yardım ettiği ortaya çıkmıştı. Depremzede öğretmen katıldığı canlı yayında olayı anlattı. Muhammet Irmak'ın açıklamalarının ardından Ali Burak Ceylan da sessizliğini sosyal medya hesabında bozdu.

'Kalp Atışı' ve 'Kara Sevda' gibi yapımlarda yer alan oyuncu ve yapımcı Ali Burak Ceylan'ın cüzdanını bulan depremzede öğretmen Muhammed Irmak'ın ailesine yardım eli uzattığı ortaya çıkmıştı. 6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta yaşanan ve 10 ilimizi daha etkileyen depremlerden 10 gün önce İstanbul'da bir oyuncunun cüzdanını bulduğunu söyleyen Irmak, yaşananları şöyle anlatmıştı:

Depremden 10 gün önce, İstanbul'da bir yerde cüzdan buldum. Meğer cüzdanın sahibi ünlü bir oyuncuymuş. Cüzdanı sahibine teslim ettiğimizde, bana "Bir gün başın dara düşerse beni ara. Bundan sonra sen benim kardeşimsin" dedi.

"MERAK ETME, SANA DÖNECEĞİM"

"Ben de Adıyaman'a gittim, gittiğim gün depreme yakalandım. Akrabalarımız enkazın altında kaldı. Çoluk çocuk, geride kalan yaşlılar da dışarıda kaldı. Daha sonra yardım çalışmalarına katıldım ama ailem ve sevdiklerim ortada kalmışlardı. Benim de aklıma o cüzdanını bulduğum kişi geldi. Onu aradım, 'Abi bizim böyle bir ihtiyacımız var, ailemizi bir yere yerleştirebilir miyiz?' dedim. 'Sen merak etme, ben sana döneceğim' dedi."

Sonra beni aradı. Dedi ki, 'Eviniz hazır, ailen gelsin.' Kardeşim beni bir aradı, meğer adam bize İstanbul'un en güzel yerlerinden Bağdat Caddesi'nde üç katlı bir köşk ayarlamış, bütün sevdiklerimi, çoluk çocukları yaşlıları oraya yerleştirmiş. Aileme de demiş ki; 'Mesele cüzdan değil, benim size yardım etmem gerekiyor.'

YAYINDA KONUŞMAKTA ZORLANDI

Öğretmen Muhammed Irmak Aramızda Kalmasın programına konuk oldu. Depremzede öğretmen konuşmakta zorlandı.

"O AN ÖLÜMÜ DÜŞÜNDÜM"

Canlı yayında anlattıklarıyla herkesi derinden etkileyen depremzede öğretmenin, "6 Şubat gecesi, o an ölümü düşündüm. Kelime-i şehadet getirdik. Sonrasında Ali Burak Bey aileme ve bana sahip çıktı" sözleri yürekleri sızlattı.

"AİLEMİ ORAYA YERLEŞTİRDİM"

Irmak "Ben ailemi oraya yerleştirdim, 20'ye yakın kişi vardı. Ben 18'inci güne kadar Adıyaman'da kaldım. Baktım ailem akşama kadar ağlıyor... Eve gelen bir şey oluyor boğazından geçmiyor. Teyzem ben buraya ait değilim diyor. Bir kere dışarı çıkmadı" dedi.

"BU BENİM İÇİN ŞEREF MERTEBESİDİR"

Konuya dair açıklama yapan ünlü oyuncu Burak Ceylan ise “Allah, Muhammed’i karşıma çıkardıysa bir sebebi var. Bu benim için şeref mertebesidir” dedi.

Muhammet Irmak'ın açıklamalarının ardından Ali Burak Ceylan da sessizliğini sosyal medya hesabında bozdu.

"BU BİZİM İÇİN BİR BORÇTU, ŞEREFLİ BİR BORÇ"

Bu videoyu kendimi mesuliyet altında hissettiğim için çekiyorum. Son dönemde aşırı yayılan bir video var Muhammet isimli depremzede kardeşimizin başından geçen olayı anlattığı bir video. Orada benden de bahsediyor. Anlattığı şeyler doğrudur ama bu videoyu çekmemin iki sebebi var... Birincisi Allah razı olsun o kadar çok dua geldi ki... Bu organizasyonu sadece ben yapmışım gibi bir algının olma ihtimalinden korktuğum için ve bazı yerlerde böyle geçtiği için buna bir açıklık getirmek istiyorum. Birincisi bu bizim için bir yardım, bir destek değildi. Bizim için bir borçtu, şerefli bir borçtu. Ben yada milyonlarca vatandaşımızın bu borcun gereğini yaptığı gibi ben ve dostlarım da o vakit elimizen geldiğince geleni yaptık. Ancak o köşkün bir sahibi vardı. O köşk Şehmus Üzüm isimli bir iş adamı abimizin. Onunla bizi tanıştıran Ahlam isimli Filistinli bir arkadaşımız. Azra, Senem, Aykut, İlyas, Metin... Aklıma gelmeyen diğer bütün dostlarımız... Yol arkadaşlarımız... Aracıyla yardımları Avrupa'dan, Anadolu Yakası'ndan nokta nokta taşıyıp da ulaşması gereken yere götüren Muhammed isimli arkadaşımız; boyacı Emrah usta bir kuruş para almadan o evi boyayan, tadilatını yapan köşkün görevlisi Nedim Abi gelen aileye yardım etti. Yıkamacı abimiz, yatakları halıları ücretsiz yıkadı. Bunlar özel şeyler değil. Bunların altını çiziyor olmamın nedeni organizasyon içerisinde anılması gereken insanların da oluyor olduğunu sizin biliyor olmanız benim bütün duaları tek hak sahibi gibi olan bu durumdan kurtaracak ve beni vicdanen çok rahatlatacak.

"RABBİM BİR DAHA YAŞATMASIN"

"İkincisi dediği gibi 6 Şubat günü, sonrasında takip eden aylarda bugüne kadar eğer ki iyiliğin bir terazisi olmuş olsaydı ve bunun adı bir 'iyilik' olmuş olsaydı biz bunu borç diye nitelendiriyoruz ama iyilik olsaydı bunun gereğini milletimiz zaten çok daha fazlasıyla, abilerimiz, dostlarımız, arkadaşlarımız her yerde ve her zaman yapmaya devam ediyor, etti de. Bunun diğerlerinden bir farkı yoktu ama gelen duaları eğer ki bölüşmek gibi bir hakkım varsa organizasyon içindeki dostlarıma ve aynı zamanda 6 Şubat'tan bugüne kadar gereğini yerine getiren tüm milletimiz adına alıyor ve bölüşüyorum. Vicdanen bunları paylaşmak istedim. Dualarınız, yorumlarınız, takdirleriniz için de sonuna kadar şükürler olsun. Allah razı olsun diyorum. Bugğün 6 Şubat sene-i devriyesi... Rabbim bir daha aynı acıyı inşallah milletimize yaşatmasın. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Geride kalanlara sabır diliyorum. Tez bir vakitte hayallerine kavuşup, hayatlarına devam etmelerini temenni ediyorum. Rabbim bir daha bu acıyı milletimize yaşatmasın."

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER