Oynatma Listesi
MAGAZİN

Özcan Deniz ve Feyza Aktan arasındaki velayet davası başladı

Şarkıcı ve oyuncu Özcan Deniz’in oğlunun velayetini almak için eski eşi Feyza Aktan’a açtığı velayet davasının ilk duruşması görüldü. Özcan Deniz’in katılmadığı duruşmaya katılan Feyza Aktan, adliye çıkışında yaptığı açıklamada, “Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Sabırsızlıkla süreci bekliyorum” dedi.

Özcan Deniz ve Feyza Aktan, 2019 yılında anlaşmalı olarak boşanmış ve 2 yaşındaki çocuklarının velayeti Aktan’da kalmıştı. Ancak daha sonra Özcan Deniz oğlunun velayetini almak için dava açmıştı. İstanbul Aile Mahkemesi’ne görülen velayet davasının ilk duruşması bugün görüldü.

Feyza Aktan’ın hazır bulunduğu duruşmaya Özcan Deniz’i ise avukatı temsil etti. Gizlilik ve yayın yasağı bulunan duruşmaya tarafların haricinde izleyici ve basın mensubu alınmadı.

“SABIRSIZLIKLA SÜRECİ BEKLİYORUM”
Yaklaşık bir saat süren duruşmanın ardından gazetecilere açıklama yapan Feyza Altan, “Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Dava devam ettiği için konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapamayacağım. Süreci bekliyorum sabırsızlıkla” dedi.

 

Aktan, gazetecilerin, “Özcan Bey çocuğunuzun velayetini mi istiyor? Siz çocuğun sizde kalmasını mı istiyorsunuz?" soruları üzerine; “Evet, tabii ki onun için buradayım” yanıtını verdi.

Aktan’ın avukatı ise “Eminim ki Türk Adaleti çocuk için en doğru kararı verecektir” ifadelerini kullandı. Aktan, bir gazetecinin eski eşi Özcan Deniz hakkındaki şiddet iddialarına yönelik sorusuna ise yanıt vermedi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER