Velayet

Velayet

Son dakika velayet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan velayet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan velayet haber sayfamızda...

Velayet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 977 velayet haberi bulunmuştur.
‘Çocuklarım mutlu olsun, bu yeterli’
‘Çocuklarım mutlu olsun, bu yeterli’Şu sıralar “Suikast Treni” (Bullet Train) filmiyle gündemde olan ABD’li aktör Brad Pitt (58) ile aktris Angelina Jolie (47) birlikteliklerini 2016’da noktalamıştı.
6.08.2022Dünya
Lise kayıt tarihleri ne zaman? MEB 2022-2023 eğitim yılı ilkokul-ortaokul kayıtları başladı mı, kayıtlar hangi tarihte bitiyor?
Lise kayıt tarihleri ne zaman? MEB 2022-2023 eğitim yılı ilkokul-ortaokul kayıtları başladı mı, kayıtlar hangi tarihte bitiyor?2022 Okul kayıt tarihleri ile ilgili son dakika gelişmeleri veliler tarafından aranıyor. Anaokulu, ilkokul-ortaokul ve lise kayıt tarihleri ne zaman? Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı akademik takvime göre, 2022-2023 eğitim yılı 12 Eylül günü başlıyor. Peki, okul kayıtları ne zaman, başladı mı?
3.08.2022Bilgi Rehberi
Çöp evde bulunan çocuğun babası olduğunu iddia eden Ufuk Çelikol ilk kez konuştu
Çöp evde bulunan çocuğun babası olduğunu iddia eden Ufuk Çelikol ilk kez konuştuBursa'da çöp evdeki kilitli odada baygın halde bulunan Cem Muhammet A.'nın (9) annesi Yasemin A. (48) ifadesinde; 2013'te tanıştığı kişiden hamile kaldığını, oğlunun babasının, Cem'in doğumundan haberinin olmadığını söyledi. Öte yandan ülke gündemine oturan olayda, çocuğun babası olduğunu iddia eden Ufuk Çelikol ilk kez konuştu.
29.07.2022Haberler
Çöp evde bulunan çocuğun babası olduğunu iddia eden Ufuk Çelikol ilk kez konuştu
Çöp evde bulunan çocuğun babası olduğunu iddia eden Ufuk Çelikol ilk kez konuştuBursa'da çöp evdeki kilitli odada baygın halde bulunan Cem Muhammet A.'nın (9) annesi Yasemin A. (48) ifadesinde; 2013'te tanıştığı kişiden hamile kaldığını, oğlunun babasının, Cem'in doğumundan haberinin olmadığını söyledi. Öte yandan ülke gündemine oturan olayda, çocuğun babası olduğunu iddia eden Ufuk Çelikol ilk kez konuştu.
29.07.2022Gündem
Angelina Jolie ödül töreninde Brad Pitt'e mahkeme celbi göndermeye çalışmış!
Angelina Jolie ödül töreninde Brad Pitt'e mahkeme celbi göndermeye çalışmış!Dünyaca ünlü ABD'li aktör Brad Pitt ile eski eşi Angelina Jolie arasında sular durulmuyor. Son olarak Fransız Şatosu Miraval'ın şarap bağları yüzünden karşı karşıya gelen ikiliden Jolie'nin, SAG Ödül Töreni sırasında Pitt'e mahkeme celbi göndermeye çalıştığı ortaya çıktı. Aktöre yakın bir kaynak ise, ünlü ismin tekrar gönül ilişkilerine vakit ayırdığını ve görüştüğü birilerinin olduğunu açıkladı. İşte detaylar...
29.07.2022Cadde
Kısıtlı Oy Nedir? Kısıtlı Seçmen Kime Denir, Oy Kullanabilir Mi?
Kısıtlı Oy Nedir? Kısıtlı Seçmen Kime Denir, Oy Kullanabilir Mi?Genel olarak velayet ya da Vesayet gerektiren haller söz konusu olduğunda kısıtlı oy ön plana çıkmaktadır. Bazı durumlar karşısında oy kullanma noktasında kısıtlı olan kişiler için ifade edilir. Kısıtlı oy hakkında merak edilen detaylar.
27.07.2022Eğitim
Özer Hurmacı'nın yeni saç modeli dikkat çekti
Özer Hurmacı'nın yeni saç modeli dikkat çekti2015 yılında evlendiği Mihriban Dinçer ile devam eden çekişmeli boşanma davası ile magazin gündemine gelen eski futbolcu Özer Hurmacı, önceki gün İstinyePark'da objektiflere yansıdı.
27.07.2022Cadde
Babanın, oğlunun vücudunda sigara söndürdüğü iddia edildi
Babanın, oğlunun vücudunda sigara söndürdüğü iddia edildiDiyarbakır'da yaşayan anne D.K., velayeti kendisinde olan oğlu İbrahim O.’nun “kişisel ilişki” kararıyla babasında olduğu zaman çocuğunun vücudunda babası tarafından sigara söndürüldüğünü ileri sürdü. Baba ise iddiaları reddederek annenin yaptığı iddia etti.
26.07.2022Gündem
Evladını arayan genç annenin yardım çığlığı
Evladını arayan genç annenin yardım çığlığıAdana’da genç bir kadın, kendisini defalarca dövdüğü için boşanmak istediği eşinin, 1 buçuk yaşındaki kızlarını kaçırdığını öne sürdü.
19.07.2022Gündem
Meryem Suresi Oku: Meryem Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet Meali
Meryem Suresi Oku: Meryem Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'in 19. suresi olan Meryem Suresi 98 ayetten oluşur. Mekke döneminde indiğine inanılan sure Kur'an-ı Kerim'de 16. cüzde ve 304. sayfada yer alıyor. Meryem Suresi Meryem'in İsa'yı dünyaya getirişini anlatmaktadır. Okuması ve dinlemesi oldukça faziletli sureler arasında yer alır. Surenin 58. ve 71. ayetleri ise Medine döneminde indiğine inanılmaktadır. Meryem suresi, içerisinde tilavet secdesi bulunan surelerin de arasındadır. Meryem Suresi Türkçe okunuşu, Arapça yazılışı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.07.2022Sureler
Enfal Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
Enfal Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’de yer alan surelerin her biri kendi içerisinde mana ve faziletler saklamaktadır. Bu bağlamda sureleri okuyan kişiler niyetleri doğrultusunda bazı manevi armağanlara erişebilmektedir. Enfal Suresi de faziletleri bakımından sık sık okunan bir suredir. 75 ayeti barındıran Enfal Suresi, Kur’an’da 8. sırada yer almaktadır. Surenin adı, 1. ayette geçen “el-Enfal” kavramından gelmekte ve savaş ganimeti manası taşımaktadır. Sure içerisinde Bedir Savaşı ile birlikte elde edilen savaş ganimetlerinin nasıl paylaşılacağı hakkında yol gösterilmektedir. Bunun yanında Müslümanların diğer din kardeşleri ile iyi geçinmesi öğütlenmektedir. Enfal Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, fazileti, Arapça yazılışı ve diyanet meali ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.07.2022Sureler
Çocuğa istismar suçundan yeniden yargılanan sanığın cezası 30 yıla çıktı
Çocuğa istismar suçundan yeniden yargılanan sanığın cezası 30 yıla çıktıMuğla'nın Fethiye ilçesinde, o dönem 14 yaşındaki Y.S.A.'dan erkek bebeği dünyaya gelen ve 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 24 yıl hapse çarptırılan Selçuk Çatalcam'ın (36) cezası istinafta bozulurken, sanık yeniden hakim karşısına çıktı. Çatalcam'ı 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan yeniden 24 yıl hapse çarptıran heyet, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'dan da 6 yıl hapis cezası verdi.
16.07.2022Gündem
Özer Hurmacı çocuklarıyla tatilde! Velayet davası açıklaması
Özer Hurmacı çocuklarıyla tatilde! Velayet davası açıklamasıEski milli futbolcu Özer Hurmacı önceki gün Bodrum Yalıkavak’ta, Mihriban Dinçer ile evliliklerinden dünyaya gelen çocukları Ediz ve Elizhan ile görüntülendi. Hurmacı velayet davası ile ilgili muhabirlerin sorularını yanıtladı.
15.07.2022Cadde
Çocuklarıyla tatilde
Çocuklarıyla tatildeMihriban Dinçer’le boşanma davası devam eden eski futbolcu Özer Hurmacı, Bodrum Yalıkavak’taki Moon Beach’te çocukları Ediz ve Elizhan’la görüntülendi.
15.07.2022Cadde
Ebru Destan: Allah'tan on tane ıstakoz yoktu!
Ebru Destan: Allah'tan on tane ıstakoz yoktu!Geçtiğimiz haftalarda gittiği balık restoranında entresan bir olaya imza atan Ebru Destan, canlı ıstakozu satın alarak denizin mavi sularına bırakmıştı. Önceki gün yeni açtığı mağazasında muhabirlerle sohbet eden ünlü isim, bu hareketiyle ilgili sorulara yanıt verdi.
11.07.2022Cadde
İzzet Antebi ve kızıyla yemekte! 'Cici anne Tuvana Türkay'
İzzet Antebi ve kızıyla yemekte! 'Cici anne Tuvana Türkay'Geçtiğimiz günlerde Bodrum'da el ele poz vererek aşklarını ilan eden oyuncu Tuvana Türkay ve iş insanı İzzet Antebi, önceki akşam Yeniköy'de bir restoranda görüntülendi. İkiliye Antebi'nin Didem Sarı ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Mila da eşlik etti. Ünlü çift mekandan ayrı ayrı çıkarken; Türkay’ı görenler ise “Cici Anne Tuvana” yorumunda bulundu.
8.07.2022Cadde
Eşini kaçırıp, barakada başına köpek bağlayan kocanın cezası belli oldu
Eşini kaçırıp, barakada başına köpek bağlayan kocanın cezası belli olduDenizli’de kendisini aldattığını ileri sürdüğü eşi Özgün Y.'yi (39) saçlarından sürükleyip döven, götürdüğü çiftlik evinde soğukta barakaya kapatıp başına köpek bağlayarak kötü muamelede bulunduğu iddiasıyla yargılanan tekstilci iş insanı Mustafa Y. (48), iyi hal indirimiyle 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
5.07.2022Gündem
Tuvana Türkay-İzzet Antebi aşkı belgelendi
Tuvana Türkay-İzzet Antebi aşkı belgelendiGeçtiğimiz ay adı aşk dedikodularına karışan oyuncu Tuvana Türkay ve iş insanı İzzet Antebi, Bodrum Gündoğan'da objektiflere yansıdı. Metin Şen ile iş görüşmesine Türkay ile katılan Antebi, sevgilisiyle el ele poz verdi.
5.07.2022Cadde
Özcan Deniz: Para uğruna evladımı benden kopartmaya çalışıyorlar!
Özcan Deniz: Para uğruna evladımı benden kopartmaya çalışıyorlar!Özcan Deniz, 15 yıl aradan sonra sevenleriyle Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda buluştu. 2018'de dünyaevine girdiği Feyza Aktan'la olaylı şekilde boşanan şarkıcı, kendisi hakkında uzaklaştırma kararı aldıran eski eşi ile dört yaşındaki oğulları Kuzey'in velayeti için davalık olmuştu. Daha önce çocuğunu korumak için sustuğunu belirten Özcan Deniz, basına yansıyan kavga görüntüleri, fiziksel-psikolojik şiddet iddiası ve dava süreci hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
3.07.2022Cadde
Ebru Destan ıstakozu özgürlüğüne kavuşturdu!
Ebru Destan ıstakozu özgürlüğüne kavuşturdu!Geçtiğimiz aylarda Nişantaşı'nda ayakkabı mağazası açacağını duyuran Eski manken ve sunucu Ebru Destan, önceki gün bir balık restoranında objektiflere yansıdı. Entresan bir olaya imza atan Destan, canlı ıstakozu satın alarak denizin mavi sularına bıraktı.
30.06.2022Cadde
Eski F.Bahçeli Güiza'nın oğlundan olay sözler! 'Babamın köpekleri benden daha iyi yaşıyor'
Eski F.Bahçeli Güiza'nın oğlundan olay sözler! 'Babamın köpekleri benden daha iyi yaşıyor'Bir dönem Fenerbahçe forması giyen yıldız futbolcu, televizyon programına katılan oğlu tarafından ebeveynlik görevlerini yerine getirmemekle suçlandı. İşte tüm detaylar...
Yeni ruh haliyle Valentino gibi...
Yeni ruh haliyle Valentino gibi...Angelina Jolie’den boşanmasının kendisini derinden yaraladığını ve yalnızlık çektiğini ilk kez açıklayan Brad Pitt, yeni fotoğrafında efsanevi oyuncu Valentino’ya benzetildi.
24.06.2022Dünya
Babasının yanındaki çocuğu haczettiler
Babasının yanındaki çocuğu haczettilerKocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayan Dursun Türkan’ın 8 yaşındaki kızı, icra memurları tarafından zorla götürülerek annesine teslim edildi. Gözyaşları içinde götürülen kız çocuğunu ağlaması yürekleri dağladı.
22.06.2022Haberler
Babasının yanındaki çocuğu haczettiler
Babasının yanındaki çocuğu haczettilerKocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayan Dursun Türkan’ın 8 yaşındaki kızı, icra memurları tarafından zorla götürülerek annesine teslim edildi. Gözyaşları içinde götürülen kız çocuğunu ağlaması yürekleri dağladı.
22.06.2022Gündem
Kim Kardashian, Kanye West'in Babalar Günü'nü kutladı
Kim Kardashian, Kanye West'in Babalar Günü'nü kutladıAdını mahkeme kararıyla resmen 'Ye' olarak değiştiren Kanye West ile boşanmalarının ardından sık sık sorun yaşayan fenomen isim Kim Kardashian, Instagram hesabından dört çocuğunun babasının Babalar Günü'nü kutladı. Kardashian'ın paylaşımı, sosyal medya kullanıcıları tarafından ikilinin aralarındaki buzların eridiği yönünde yorumlandı.
21.06.2022Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Velayet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.