Oynatma Listesi
HABERLER

Rusya’da ateş açılan bir okulun içinde patlama

Rusya’ya bağlı Tataristan’ın başkenti Kazan’da kimliği bilinmeyen kişilerce ateş açılan bir okulun içinde patlama meydana geldi. Saldırıda 11 kişinin öldürüldüğü bilgisi geldi.

Rusya’ya bağlı Tataristan’ın başkenti Kazan’da kimliği bilinmeyen kişilerce ateş açılan bir okulun içinde patlama meydana geldi. Olayda ilk belirlemelere göre bir öğretmen ve altı öğrenci hayatını kaybetti, yaralananların da olduğu aktarıldı. Reuters'ın haberine göre, saldırgan gözaltına alındı. 

 

Olay yerine güvenlik güçleri sevk edildi. Polisin operasyon düzenlediği okuldan öğrencilerin tahliyesi sürüyor.

Gelen son bilgilere göre, saldırıda ölü sayısı 11'e yükseldi. Öldürülen öğrencilerin yaşlarının 13 ila 14 arasında değiştiği aktarıldı. Bazı öğrencilerin camlardan atlayarak kaçmaya çalıştığı belirtildi.

Yerel medya, saldırının gerekleştiği okulda, 52'si öğretmen, 70'i okul çalışanı ve 714 öğrenci olmak üzere yaklaşık 820 kişinin bulunduğunu aktardı. Saldırıda 32 yaralanın hastaneye kaldırıldığı ifade edildi. 

Acil Durumlar Bakanlığı’ndan bir sözcü Sputnik’e yaptığı açıklamada, “Güvenlik güçleri saldırının arkasında olduğundan şüphelenilen 17 yaşındaki bir genci gözaltına aldı” dedi.

Öte yandan, Saldırıyı düzenlediği iddia edilen kişilerden Ilnaz Galyaviev'in Telegram adresinde, "Bugün çok sayıda insanı öldüreceğim ve intihar edeceğim" mesajını paylaştığı iddia edildi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER