Tataristan

Tataristan

Son dakika tataristan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tataristan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tataristan haber sayfamızda...

Tataristan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 559 tataristan haberi bulunmuştur.
‘Yeni Kelimeler’e dair
‘Yeni Kelimeler’e dairHat sanatının usta isimlerinden Levent Karaduman’ın gelenekseli çağdaşla buluşturduğu ‘Yeni Kelimeler’ sergisi, Beyoğlu Belediyesi İstiklal Sanat Galerisi’nde açıldı.
5.04.2022Cadde
Tuan Tunalı'yı köpek ısırdı!
Tuan Tunalı'yı köpek ısırdı!'Deniz Yıldızı' dizisiyle şöhreti yakalayan Tuan Tunalı, iş için gittiği Bodrum’da neredeyse gözünden oluyordu. Yakışıklı oyuncu, sevmek istediği köpek kendisini ısırınca hastanelik oldu.
4.04.2022Cadde
Dikkatsiz sürücü fark etmediği yaşlı kadının defalarca üstünden geçti
Dikkatsiz sürücü fark etmediği yaşlı kadının defalarca üstünden geçtiRusya'da bir sürücü, aracının arkasındaki yaşlı kadını fark etmeyerek çarpmasının ardından yerde yatan kadının defalarca üzerinden geçti.
11.02.2022Dünya
Dört günlük ziyarette yeni işbirlikleri başladı
Dört günlük ziyarette yeni işbirlikleri başladıMarmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve meclis üyelerinden oluşan bir heyet, hafta başında Marmaris’in kardeş şehri olan Tataristan’ın Nijnekamsk şehrini ziyaret etti.
31.01.2022Ege
1 Nisan’da İngilizler geliyor
1 Nisan’da İngilizler geliyorMarmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, ilçede turizm sezonunun 1 Nisan itibariyle başlayacağını açıkladı. Turistik işletmelerin bütün hazırlıklarını bu tarihe kadar tamamlaması ricasında bulunan Oktay, belediyenin de çalışmalarını bu tarihe kadar bitireceklerini söyledi.
25.01.2022Ege
Sakin kasaba kan gölüne döndü! Korkunç gerçek ortaya çıktı...
Sakin kasaba kan gölüne döndü! Korkunç gerçek ortaya çıktı...Henüz 15 yaşındaki çocuk, ailesinin ona temin ettiği silahla dehşet saçtı ve okuldaki dört arkadaşını öldürdü, yedi kişiyi de yaraladı. Öğretmeni, saldırıdan bir gün önce çocuğun silah, mermi ve yaralı bir insanı içeren çizimlerini gördü. Çizimin yanında, "Hayat anlamsız, düşüncelerimi durduramıyorum" diye yazmıştı. Silahı ailesinin hediye ettiği öğrenildi. Dehşetin ayrıntıları ortaya çıktıkça sadece bir kasabanın değil dünyanın kanı dondu.
7.12.2021Dünya
Rusya salgının hızını durduramıyor
Rusya salgının hızını durduramıyorRusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana 41 bin 335 ile "en yüksek günlük vaka sayısı” kayıtlara geçti.
6.11.2021Dünya
Bakan Ersoy "Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali" tanıtım toplantısına katıldı
Bakan Ersoy "Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali" tanıtım toplantısına katıldıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy "Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali" tanıtım toplantısına katıldı . Bakan Ersoy, "Korkut Ata, Türk dünyasının sinemadaki varlığını en geniş kapsamıyla perdeye taşıyacağımız, tartışacağımız, fikir alışverişi yapıp ortak projeler üretmek için yol haritası belirlemeye çalışacağımız sanat ve sonuç odaklı bir birliktelik olacak" dedi.
3.11.2021Gündem
Tataristan 'cumhurbaşkanı' sıfatından vazgeçmedi, Kremlin'den açıklama geldi
Tataristan 'cumhurbaşkanı' sıfatından vazgeçmedi, Kremlin'den açıklama geldiTataristan Cumhuriyeti Devlet Şurası, Moskova'dan gelen, Rüstem Minnihanov’un cumhurbaşkanlığı sıfatını ortadan kaldıracak tasarıyı kabul etmedi
26.10.2021Dünya
Rusya'da korkunç rekorlar peş peşe! Bir günde 1028 ölüm
Rusya'da korkunç rekorlar peş peşe! Bir günde 1028 ölümRusya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı günlük ölüm sayısındaki artış 1028 ile en üst seviyeye ulaştı.
20.10.2021Dünya
Rusya'da paraşütçüleri taşıyan uçak düştü!
Rusya'da paraşütçüleri taşıyan uçak düştü!İçerisinde 20 paraşütçü ve 2 mürettebat bulunan L-410 tipi uçak, Rusya'nın Minzele kentinde düştü. Bölgesel Acil Durumlar Bakanlığı, uçaktan 7 kişinin kurtarıldığını açıkladı. Reuters ise 19 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.
10.10.2021Haberler
Son dakika: Rusya'da paraşütçüleri taşıyan uçak düştü!
Son dakika: Rusya'da paraşütçüleri taşıyan uçak düştü!Son dakika haberine göre, içerisinde 20 paraşütçü ve 2 mürettebat bulunan L-410 tipi uçak, Rusya'nın Minzele kentinde düştü. Bölgesel Acil Durumlar Bakanlığı, uçaktan 7 kişinin kurtarıldığını açıkladı. Reuters ise 19 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.
10.10.2021Dünya
Son dakika: Katliam planı yaptılar! Uzmanlar uyarıyor: Bu sinyallere dikkat
Son dakika: Katliam planı yaptılar! Uzmanlar uyarıyor: Bu sinyallere dikkatSon dakika haberlere göre, henüz 13 ve 14 yaşında olan bu iki öğrencinin yüzlerine baktığımızda iki masum çocuk görüyoruz ancak onlar gizlice katliam yapmayı planlarken yakalandı. Evlerine düzenlenen baskında mühimmat, silah ve çok sayıda bıçak bulundu. Ayrıca Columbine saldırısını baştan sona inceledikleri, boru bombası yapmayı öğrenmeye çalıştıkları ve karaborsadan nasıl silah satın alınacağını araştırdıkları ortaya çıktı. Psikolog Mine Gülses, bu gibi saldırılar planlayan çocukların içine kapanık, anti sosyal eğilimleri olan ve genelde aile, okul ya da sosyal çevrede zorbalığa maruz kaldıklarını söylüyor ve uyarıyor! İşte bu gibi durumlarda tüm ebeveynlerin ve eğitmenlerin gözden kaçırmaması gereken bazı işaretler...
16.09.2021Dünya
Bakan Muş, 34. DEİK Olağan Mali Genel Kurulu'na katıldı
Bakan Muş, 34. DEİK Olağan Mali Genel Kurulu'na katıldıTicaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, "2021 yılı ikinci çeyreğinde yüzde 20, 2021 geneli itibarıyla ise potansiyel büyüme oranımızın üzerine çıkarak yüzde 6'lar seviyesinde bir ekonomik büyümeyi hedefliyoruz fakat bu büyüme tahminlerinin artarak yukarı yönlü revize edildiğini de ifade etmek isterim." dedi.
17.08.2021Ekonomi
Türkiye ve Tataristan ticarette hızla büyüyor
Türkiye ve Tataristan ticarette hızla büyüyorTataristan Yatırım Ajansı Başkanı Taliya Minullina, Tataristan ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilere ilişkin "İki ülke arasındaki güven bağı ikili ticaretin gelişmesinde anahtar rol oynuyor. Karşılıklı fayda sağlayan iş birliği hem Türk hem de Tatar halkını başarıya götürecek" dedi.
9.08.2021Uzmanpara
Tataristan-Türkiye ticari ilişkileri "güvenle" büyüyor
Tataristan-Türkiye ticari ilişkileri "güvenle" büyüyorTataristan Yatırım Ajansı Başkanı Taliya Minullina, Tataristan ile Türkiye arasındaki güven bağının ikili ticaretin gelişmesinde anahtar rol oynadığını belirtti.
9.08.2021Ekonomi
Temmuz ayında ihracat yüzde 10 arttı
Temmuz ayında ihracat yüzde 10 arttıTicaret Bakanı Muş "Temmuz ayı ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 artışla 16,4 milyar dolar oldu. Bu tutar, bugüne kadar gerçekleştirilen en yüksek temmuz ayı ihracatı." ifadelerini kullandı.
2.08.2021Ekonomi
Bakan Muş: Rusya ile ticareti dengeli bir şekilde geliştirmek istiyoruz
Bakan Muş: Rusya ile ticareti dengeli bir şekilde geliştirmek istiyoruzTicaret Bakanı Muş, Rusya ile karşılıklı ticarette 100 milyar dolarlık hedefe ulaşmak istediklerini belirterek, "Rusya ile ticareti kazan-kazan temelinde dengeli bir şekilde geliştirmek istiyoruz." dedi.
31.07.2021Ekonomi
Ticaret Bakanı Muş’tan 'bilinçli tüketim' çağrısı
Ticaret Bakanı Muş’tan 'bilinçli tüketim' çağrısıTicaret Bakanı Mehmet Muş, İslam ülkeleri olarak açlık ve yoksulluk içinde yaşayan Müslümanlardan herkesin sorumlu olduğunu, israf ederek değil bilinçli olarak tüketim yapılması gerektiğini söyledi., İslam ülkeleri olarak açlık ve yoksulluk içinde yaşayan Müslümanlardan herkesin sorumlu olduğunu, israf ederek değil bilinçli olarak tüketim yapılması gerektiğini söyledi.
29.07.2021Ekonomi
Hisarcıklıoğlu Tataristan Cumhurbaşkanı ile görüştü
Hisarcıklıoğlu Tataristan Cumhurbaşkanı ile görüştüTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin Rusya’daki yatırımlarının yüzde 30’unun Tataristan’da olduğunu belirterek Tataristan’ın, Rusya ile ikili ekonomik ilişkilerin gelişmesinde “köprü” olacağını ifade etti.
28.07.2021Ekonomi
Türkiye’de polyester hammaddesi yatırımı
Türkiye’de polyester hammaddesi yatırımıKocaeli - Gebze Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (GEBKİM) ile Rusya’nın en büyük petrokimya üreticilerinden Tatneft arasında ‘maleik anhidrit’ projesi için ön protokol anlaşması imzalandı.
26.06.2021Ekonomi
‘Anayasa sürecine sahip çıkmalısınız’
‘Anayasa sürecine sahip çıkmalısınız’AK Parti Sözcüsü Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekilleriyle yaptığı toplantıya ilişkin, “Cumhurbaşkanımızın yaptığı önemli vurgulardan biri, yeni anayasa yapma sürecine kuvvetli bir şekilde sahip çıkılmasıdır” dedi
25.06.2021Siyaset
Rusya ile ticaret hacmi hedefi 100 milyar dolar
Rusya ile ticaret hacmi hedefi 100 milyar dolarTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kovid-19 salgınına rağmen geçen yıl Türkiye ile Rusya arasındaki ticaret hacminin 22 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiğini belirterek, “Asıl hedefimiz, Rusya ile ticaret hacminin 100 milyar dolara ulaştırılmasıdır” dedi.
25.06.2021Ekonomi
Tataristan ile önemli görüşme! İmzalar atıldı
Tataristan ile önemli görüşme! İmzalar atıldıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Rekabetçi üretim yapısı, kalifiye iş gücü, stratejik konumu, modern lojistik altyapısı, kapsayıcı destek ve teşvik programlarıyla Türkiye, uluslararası yatırımcılar için güvenli bir limandır." dedi.
24.06.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan ve Putin'den kritik görüşme! İşte masadaki önemli konular
Son dakika: Erdoğan ve Putin'den kritik görüşme! İşte masadaki önemli konularGelen son dakika haberine göre; Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan-Putin görüşmesinde ikili ilişkiler, turizm, Sputnik V aşısı, Karabağ ve Suriye konuları ele alındı. Görüşme sonrası hem İletişim Başkanlığı'ndan hem de Kremlin Basın Servisi'nden peş peşe açıklamalar geldi. İşte detaylar...
24.06.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Tataristan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.