Oynatma Listesi
HABERLER

Sel felaketi ardından skandal görüntü! Kendini çamura buladı

Yaşanan sel felaketinin ardından çalışmalar halen sürerken, basın mensupları da olay yerinden haberlerini bildiriyor. Ancak sosyal medya üzerinden paylaşılan bir video muhabirin sel felaketi çalışmalarına yardım ediyormuş gibi görünmek için kendini çamura bulayan kadını gözler önüne serdi.

Avrupa’nın batısında yaşanan sel felaketinde yaklaşık 196 kişinin hayatını kaybettiği biliniyor. Yüzlercesi ise kayıp ve bu felaketi tüm dünya konuşurken, Alman RTL kanalında yıllardır çalışan kadın muhabir Susanna Ohlen, kurtarma çalışmalarının haberini yapan 39 yaşındaki Ohlen, yardım ediyormuş gibi görünmek için köşeye geçiyor ve kendini çamura buluyor.

Twitter üzerinden bir kişinin paylaştığı bu videoda Susanna Ohlen, molozların olduğu bir köşeye geçiyor ve kendisini çamura buluyor. Çekime hazırlanan Ohlen, o sırada kayıt altında olduğunu bilmeden yerden avuç avuç çamur alıyor ve üstüne sürüyor. Yaşanan bu olayın ardından sosyal medyanın konuştuğu bu manzara sebebiyle Ohlen kavuldu.

MAKALE YAYIMLANDIKTAN SONRA VİDEO ORTAYA ÇIKTI
Almanya’da yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği felaketi bütün dünya konuşuyor. Video yayımlanmadan önce de RTL.de, Ohlen'ın yer aldığı 'Sel sonrası temizlik: RTL sunucusu Bad Munstereifel'e yardım ediyor' başlıklı bir makale yayımlandı. Bu makalenin yayımlanmasının hemen ardından video ortaya çıktı ve ortalık karıştı.

Kanal tarafından yapılan açıklamaya göre, ‘’Muhabirimizin yaklaşımı, gazetecilik ilkeleriyle ve kendi standartlarımızla açıkça çelişiyor. Bu nedenle, bunu duyduktan sonra Pazartesi günü ona izin verdik.’’

Hatırlanacağı üzere yoğun yağışlar sebebiyle Belçika, Hollanda, Almanya ve Fransa gibi pek çok ülke etkilendi. Yüzlerce insanın hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından çalışmalar sürüyor.

200'DEN FAZLA KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ AKTARILDI
Yaşanan sel baskınlarından en çok etkilenin Almanya ve Belçika oldu. 200’den fazla kişinin hayatını kaybettiği bu doğal afetin milyarlarca euro da maddi hasar bırakması bekleniyor.

Almanya'nın Rheinland-Pfalz eyaletinin Ahrweiler bölgesinde, kaydedilen ölümlerin sayısı 110'u aştı ve polis bu rakamın artabileceğinden endişeleniyor.

Almanya'nın en kalabalık eyaleti olan Kuzey Ren-Vestfalya'da, dördü itfaiyeci de dahil olmak üzere 46 kişinin öldüğü doğrulanırken, Belçika 31 yaralı olduğunu belirtildi. Çaresiz akrabalar, sel suları çekilirken ve hayatta kalanları bulma umudu azaldıkça hafta sonu boyunca kayıp sevdiklerinin görüntülerini yayımladı.

Öte yandan Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Belçika Kralı Phillippe ve Kraliçe Mathilde, felaket bölgesini ziyaret etmişti.

Acil yardım da gündeme gelmişti. Almanya'da Bakanlar Kurulu, selzedelere acil yardım için derhal ödenmek üzere 400 milyon euroluk paketi onayladı. Yeniden imar içinse milyarlarca euroluk fon oluşturulması planlanıyor.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER