Oynatma Listesi
HABERLER

Son dakika... Resmen yayınlandı! Ateşlediler, yeryüzü titredi...

Orta Asya'daki üsten fırlatıldı, resmi Twitter hesabından paylaşılan görüntüler büyük ses getirdi. Dünya yeni füzenin detaylarını ve ismini merak ediyor.

Son yıllarda peş peşe yeni silahlarını dünyaya tanıtan Rusya, bu kez henüz adı duyurulmayan bir füzenin test görüntülerini resmen yayınladı.

Rusya Uzay Hava Kuvvetleri, Kazakistan'daki Sarı Şagan poligonunda ateşlenen anti-balistik füzenin başarıyla test edildiğini ve hedefin vurulduğunu açıkladı.

Uzay Hava Kuvvetleri anti-balistik füzeler komutanı tümgeneral Sergey Grabçuk, özel görüntüleri servis edilen bir dizi testin güvenli bir şekilde yapıldığını söyledi.

Rus medyası, söz konusu Sara Şagan üssünde son olarak 2 Temmuz 2019 tarihinde bir füze denemesi gerçekleştirildiğini bildiriyor.

Modernizasyona giden Rusya Uzay Hava Kuvvetleri, 2020 yılı sonuna kadar son model yaklaşık 100 savaş uçağı ve helikopteri teslim alacak.

Söz konusu uçaklar arasında Su-35S, Su-30SM, Su-34 jetleri, Il-90MD-90A kargo uçağı, Ka-52, Mi-28N, Mi-35M muharebe helikopterleri ile Mi-8AMTSh ve Mi-26T nakliye helikopterleri var.

Rusya Savunma Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabı, bu sabah ise ülkenin güneyindeki Orenburg'da test edilen bir İskender füzesinin video kaydını paylaştı.

Rusya lideri Vladimir Putin, Zafer Günü'yle birlikte en büyük geleneksel askeri törenlerinden biri olan Deniz Kuvvetleri Günü'nde St Petersburg'a gitmiş ve Rus ordusu bir gövde gösterisine imza atmıştı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER