Füze

Füze

Son dakika füze haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan füze gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan füze haber sayfamızda...

Füze

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.389 füze haberi bulunmuştur.
Tepki çeken ziyaret sonrası kriz sürüyor! Tayvan tespit etti
Tepki çeken ziyaret sonrası kriz sürüyor! Tayvan tespit ettiTayvan Savunma Bakanlığı, Tayvan Boğazı ve çevresinde 66 Çin savaş uçağı ve gemisinin tespit edildiğini bildirdi.
7.08.2022Dünya
Putin, Bayraktar TB2 istiyor: 'Moskova Türk SİHA'larının neler yapabildiğini gördü'
Putin, Bayraktar TB2 istiyor: 'Moskova Türk SİHA'larının neler yapabildiğini gördü'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Şimdi herkes İHA istiyor, SİHA istiyor, Akıncı istiyor" diyerek süper güçlerin Türkiye'den satın almak için sıraya girdiklerini ifade ettiği Türk SİHA'ları, yine dünya manşetlerinde. İngiliz gazetesi, Bayraktar TB2'ye övgüler yağdırırken, Alman televizyonu Putin'in Türkiye'den SİHA almak istediğini ileri sürdü.
7.08.2022Dünya
Tayvan: 'Çin ordusu adaya yönelik saldırı simülasyonları yapıyor'
Tayvan: 'Çin ordusu adaya yönelik saldırı simülasyonları yapıyor'Tayvan Savunma Bakanlığı, Çin'in askeri tatbikatların 3. gününde "Tayvan'a yönelik saldırı simülasyonları" yaptığını açıkladı.
6.08.2022Dünya
Gerilim sürüyor
Gerilim sürüyorTayvan Boğazı’ndaki gerilim ve Çin’in Tayvan karasularını ihlal ettiği tatbikatları devam ediyor. Pekin, Washington’a diplomatik karşılık vermeye de başladı.
6.08.2022Dünya
İsrail’den Gazze Şeridi’ne füze saldırısı
İsrail’den Gazze Şeridi’ne füze saldırısıFilistin, İsrail güçlerine ait savaş uçakları tarafından Gazze Şeridi’nin farklı bölgelerine füze saldırısı düzenlendiğini açıkladı.
5.08.2022Haberler
İsrail’in Gazze Şeridi'ne saldırısında can kaybı 10’a yükseldi
İsrail’in Gazze Şeridi'ne saldırısında can kaybı 10’a yükseldiFilistin Sağlık Bakanlığı, İsrail tarafından Gazze Şeridi’ne yönelik düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 10’a, yaralı sayısının ise 55’e yükseldiğini açıkladı. Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye yönelik düzenlediği hava saldırılarını şiddetle kınadıklarını bildirdi.
6.08.2022Dünya
Savaşın eşiğine getiren ziyaret! Tayvan belgeleri yayınladı
Savaşın eşiğine getiren ziyaret! Tayvan belgeleri yayınladıTayvan Dışişleri Bakanlığı, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'ye Tayvan'ı ziyaret etmesi için ödeme yapıldığı iddialarını yalanladı. ABD, Çin'in ABD Büyükelçisi Qin Gang'i Çin'in eylemlerini kınamak için Beyaz Saray'a çağırdı.
5.08.2022Dünya
Denizde büyük panik! Füze yapımında kullanıldığı ortaya çıktı
Denizde büyük panik! Füze yapımında kullanıldığı ortaya çıktıSinop’ta sahilde görülen cisim panik oluşturdu. Cismin füze yapımında kullanılan azot tankı olduğu tespit edildi.
5.08.2022Gündem
Yer yerinden oynadı! Putin'i yıkan haber
Yer yerinden oynadı! Putin'i yıkan haberSavaşın gidişatını ilk kez aktif şekilde belirlemeye başlayan Ukrayna ordusu, hareket halindeki bir aracı füzeyle havaya uçurdu. Ruslar ilk kez bir kadın subay kaybetti, 'bayan ölüm' lakaplı Korsa'nın yok edilişi Kremlin'de şok etkisi yarattı.
5.08.2022Dünya
Çin'in Tayvan kuşatması ikinci gününde
Çin'in Tayvan kuşatması ikinci günündeABD'nin üst düzey ziyaretiyle çılgına dönen Pekin yönetimi, Tayvan çevresinde savaş uçaklarını uçuruyor. Taipei yönetimi, bir önceki gün hem savaş gemilerinin hem de jetlerin sınırı geçtiğini duyurdu.
5.08.2022Dünya
Savaş provası!
Savaş provası!Çin, Pelosi’nin ziyaretinin ardından Tayvan çevresinde gerçek mühimmatla tatbikata başladı. Balistik füzelerin ateşlendiği tatbikat, “yeniden birleşmenin provası” diye duyuruldu.
5.08.2022Dünya
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.08.2022Eğitim
Tayvan Savunma Bakanlığı: “Çin, karasularımıza çok sayıda balistik füze fırlattı”
Tayvan Savunma Bakanlığı: “Çin, karasularımıza çok sayıda balistik füze fırlattı”Tayvan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Çin Halk Kurtuluş Ordusu yerel saatle 13.56’da kuzeydoğu ve güneybatıdaki karasularımıza çok sayıda Dongfeng balistik füze fırlattı. Savunma sistemlerimiz devreye girerken, durumu çeşitli araçlarla izledik. Bölgesel barışı tehlikeye atan bu tür mantıksız eylemleri kınıyoruz” ifadeleri kullanıldı.
4.08.2022Haberler
Çin füzeleri fırlattı! Tayvan'ı tamamen kuşattı
Çin füzeleri fırlattı! Tayvan'ı tamamen kuşattıBugüne kadar Tayvan'ın çevresindeki en büyük gövde gösterisine imza atan Çin, dünyanın ödünü koparan Dongfeng füzelerini yerel saatle 13.56'da fırlattı. ABD ve Çin'in uçak gemileri ada çevresinde.
4.08.2022Dünya
Tayvan: Çin karasularımıza füzeler ateşledi
Tayvan: Çin karasularımıza füzeler ateşlediTayvan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Çin Halk Kurtuluş Ordusu yerel saatle 13.56’da kuzeydoğu ve güneybatıdaki karasularımıza çok sayıda Dongfeng balistik füze fırlattı. Savunma sistemlerimiz devreye girerken, durumu çeşitli araçlarla izledik. Bölgesel barışı tehlikeye atan bu tür mantıksız eylemleri kınıyoruz” ifadeleri kullanıldı.
4.08.2022Dünya
Tayvan-Çin gerilimi: Grafiklerle krizi anlama rehberi
Tayvan-Çin gerilimi: Grafiklerle krizi anlama rehberiABD protokolünün üç numarası Pelosi'nin Taipe'ye gitmesi, Tayvan'ın bağımsızlığını kabul etmeyen Çin'de savaş çığlıklarının yükselmesine yol açtı. Peki bir savaş çıksa, Tayvan Çin'e karşı adayı savunabilir mi?
3.08.2022Dünya
Çin Dışişleri Bakanlığı: 'Pelosi şov yapıyor'
Çin Dışişleri Bakanlığı: 'Pelosi şov yapıyor'Çin Dışişleri Bakanlığı tarafından bugün düzenlenen basın toplantısında, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyareti ‘‘şov’’ olarak nitelendirildi.
3.08.2022Dünya
Kabil’de avlandı! Hakkani parmağı
Kabil’de avlandı! Hakkani parmağıABD, Usame Bin Ladin’in ardından 20 yıldır peşinde olduğu Eymen El-Zevahiri’yi de gerçekleştirdiği operasyon ile öldürdü. Zevahiri Kabil’de kaldığı evin balkonunda SİHA ile vuruldu.
3.08.2022Dünya
Pelosi'den ziyarete ilişkin ilk açıklama: ABD’nin Tayvan demokrasisine bağlılığını gösteriyor
Pelosi'den ziyarete ilişkin ilk açıklama: ABD’nin Tayvan demokrasisine bağlılığını gösteriyorABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Tayvan’ın başkenti Taipei’ye iniş yaptıktan sonra sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Pelosi, “Heyetimizin Tayvan ziyareti, Amerika'nın Tayvan'ın demokrasisini destekleme konusundaki sarsılmaz bağlılığını onurlandırmaktadır” dedi.
2.08.2022Dünya
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Drone'la vuruldu! ABD, El Kaide liderini balkonda öldürdü
Drone'la vuruldu! ABD, El Kaide liderini balkonda öldürdüCIA, bir Taliban yöneticisinin Kabil'deki evinde saklandığı belirlenen Eymen el Zevahiri'yi drone'dan ateşlenen Hellfire füzeleriyle vurdu. Kameralar karşısına geçen ABD Başkanı Biden, "Bu terörist lider artık yok" dedi, Taliban saldırıyı doğruladı.
2.08.2022Dünya
BM Genel Sekreteri Guterres: Nükleer yok oluş tek bir hataya bakar
BM Genel Sekreteri Guterres: Nükleer yok oluş tek bir hataya bakarDünyanın Soğuk Savaş'tan bu yana görülmemiş bir felaketin kıyısına geldiğini kaydeden Guterres, "Şans bir strateji olamaz. Jeopolitik gerilimlerin nükleer çatışmalara dönüşmesine karşı bir kalkan olarak da görülemez" dedi.
2.08.2022Dünya
SSB Başkanı Demir'den HÜRJET ve MMU ile ilgili açıklama!
SSB Başkanı Demir'den HÜRJET ve MMU ile ilgili açıklama!Samsun'da “15 Temmuz Sonrası Savunma Sanayiindeki Gelişmeler Çalıştayı”nda konuşan Savunma Sanayi Başkanı(SSB) Prof. Dr. İsmail Demir, HÜRJET ve MMU ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.
1.08.2022Ekonomi
Takma İsimler 2022: İnstagram için Etkileyici, Tatlı, Güzel Takma Lakaplar
Takma İsimler 2022: İnstagram için Etkileyici, Tatlı, Güzel Takma LakaplarÖzellikle sanal dünyada ve sosyal ortamda sıkılıkla duyduğumuz terimlerden birisi de takma isimlerdir. Genellikle takın arkadaşlar ve kişinin kendi karakteri, görünüşü, kariyeri gibi özelliklerine uygun takma lakaplar verilir. Şaka amacıyla verilen takma isimler İnstagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarında da kullanılmaktadır. Özellikle oyun sektöründe takma isimler tercih edilir. Oyuncular kendilerine uygun etkileyici, havalı ve en güzel ismi vermek isterler. İngilizce veya Türkçe fark etmeksizin lakaplar kişinin insanlarda oluşturduğu etkiye katkı sağlamaktadır. İnstagram için etkileyici, tatlı, güzel takma lakaplar arıyorsanız “Takma İsimler” içeriğimize göz atabilirsiniz.
1.08.2022Yaşam
Ukrayna'nın tahıl devi Nibulon'un sahibi, Rus bombardımanında öldürüldü
Ukrayna'nın tahıl devi Nibulon'un sahibi, Rus bombardımanında öldürüldüUkrayna'nın güneydoğusundaki Mykolaiv’e yönelik ağır bombardımanda ülkenin en varlıklı iş insanlarından biri olan Oleksiy Vadaturskiy ile eşinin öldürüldüğü bildiriliyor.
31.07.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Füze ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.