Oynatma Listesi
YAŞAM

Ukraynalı kadın dağcılar Ağrı Dağı'nda objektif karşısında

Türkiye'nin çatısı olarak bilinen Ağrı Dağı, her mevsim yerli ve yabancı dağcıların ilgisini çekiyor. Ağrı ile Iğdır il sınırlarında yer alan Ağrı Dağı'na 20 kişilik bir grupla gelen Ukraynalı kadın dağcılar, bikini ve mayoları ile poz verdi.

Türkiye'nin yanı sıra İran, Ermenistan ve Nahçıvan'a da giden ve ardından Ağrı Dağı'na gelen Ukraynalı ekip için 15 Eylül sabahı tırmanış düzenlendi. Ukraynalı turistler, deniz seviyesinden 5 bin 137 metre yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek dağı olma özelliğini taşıyan, efsaneleri ve türküleri ile ünlü, kar ve sis eksik olmayan Ağrı Dağı'nın 3 bin 200 ana kamp ve 4 bin 200 üst kampta dağcı kıyafetlerini çıkarıp bikini ve mayolu poz verdi. Türkiye'nin ve dünyanın birçok yerinden tırmanış için gelen dağcıların ilginç bakışları arasında fotoğraf çektiren Ukraynalı kadınlar verdikleri pozlarla yürek hoplattı.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 3 dereceyi bulduğu Ağrı Dağı eteklerinde kayaların üzerine oturup çevredeki yabancılara aldırış etmeden fotoğraf çekilen Ukraynalı kadın dağcılar bunları sosyal medyada paylaştı. Ağrı Dağı'ndan, 'Ararat' diye bahseden Ukraynalı dağcı kadınlar, daha sonra Doğubayazıt ilçe merkezindeki İshak Paşa Sarayı'nda ise günlük kıyafetleri ile fotoğraf çektirdi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER