Ağrı Dağı

Ağrı Dağı

Son dakika Ağrı Dağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ağrı Dağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ağrı Dağı haber sayfamızda...

Ağrı Dağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.514 agri dagi haberi bulunmuştur.
Ağrı Dağı ve bir Kırgız köyü
Ağrı Dağı ve bir Kırgız köyüGün boyu farklı cephelerden Ağrı Dağı’nı ve İshak Paşa Sarayı’nı görmek gerçekten muhteşemdi. Anlatmaya nereden başlasam ki... Tek kelimeyle heyecan verici
24.10.2021Pazar
Genel Kültür Soruları 2021: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve Cevapları
Genel Kültür Soruları 2021: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve CevaplarıGenel bilgi olarak da adlandırılabilen genel kültür kişinin toplumsal olaylar, tarihe yön veren gelişmeler gibi pek çok etkileşim hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu gösteren, bütünsel bir kavramdır. Genel kültür edebiyat, tarih, coğrafya, tarih gibi kavramları içerisine yer alır. KPSS gibi yazılı sınavlarda da karşımıza çıkan genel kültür çoğunlukla toplumlarda öne çıkmış olan ve tarihsel bir akışa da yön vermiş olayların bilinmesi olarak adlandırılabilir. Zor, kolay, eğlenceli, mantık, şaşırtmalı, coğrafya, tarih genel kültür soruları ve cevapları için “Genel Kültür Soruları 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Eğitim
Ağrı’nın gölgesinde
Ağrı’nın gölgesindeDoğubayazıt’a bir tık yolum kalmıştı ki o heybetli duruşuyla Ağrı Dağı karşıladı beni. Çok heyecan verici bir manzaraydı. Havanın bulutlu, benim 1500 küsur rakımda olmama rağmen; “hey küçük, hoş geldin” der gibiydi
17.10.2021Pazar
Türkiye - İran sınırında başladı! Hepsi temizlenecek
Türkiye - İran sınırında başladı! Hepsi temizlenecekTürkiye'nin en doğusundaki İran sınırında bulunan 80 bin anti personel mayınının temizlenmesine başlandı.
28.09.2021Gündem
Test: Coğrafya konusunda ne kadar bilgilisin?
Test: Coğrafya konusunda ne kadar bilgilisin?Bakalım, coğrafya konusunda ne kadar bilgilisin? Sorduğumuz soruları cevapla sonra da cevap anahtarına bakarak puanlarını hesapla!
27.09.2021Eğlence
Bakan Soylu: İncelemeyi bekleyen 85 bin materyal kaldı
Bakan Soylu: İncelemeyi bekleyen 85 bin materyal kaldıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "15 Temmuz sonrası ele geçen 2 milyon 600 bin materyalden, incelemeyi bekleyen sadece 85 bin adet kalmıştır." dedi.
23.09.2021Siyaset
Son dakika: Bakan Soylu duyurdu! Terörist sayısı ilk kez 197'ye geriledi
Son dakika: Bakan Soylu duyurdu! Terörist sayısı ilk kez 197'ye gerilediSon dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu akşam itibariyle yurt içindeki terörist sayısının ilk kez 200'ün altına, 197'ye gerilediğini bildirdi.
18.09.2021Gündem
Orhan Kemal Emek Ödülü Sevin Okyay’a
Orhan Kemal Emek Ödülü Sevin Okyay’a13 - 19 Eylül tarihlerinde Adana Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenecek 28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, Orhan Kemal Emek Ödülleri’nin bu yıl, Türk sinemasının gelişmesine olan katkılarından dolayı Sevin Okyay ve Ertunç Şenkay’a verileceğini açıkladı.
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBÜNYAMİN AYGÜNSakinliğin sesi BARIŞ KAYKUSUZTürkiye’nin turistik bölgelerinden Kuşadası yılın bugünlerinde huzuru bulabileceğiniz nadide bir yer...
Vasiyet gerçekleşti! Ağrı Dağı manzaralı mezarlık
Vasiyet gerçekleşti! Ağrı Dağı manzaralı mezarlıkAğrı Dağı'nda 35 yıldır çalışmalar yürüten İtalyan araştırmacı Angelo Palego koronavirüse bağlı kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti. Palego, vasiyeti üzerine Nuh'un Gemisi'ni aradığı Ağrı Dağı'nın karşısındaki mezarlıkta defnedilecek.
2.09.2021Gündem
Melisa’nın azmi Ağrı Dağı’nı yendi
Melisa’nın azmi Ağrı Dağı’nı yendiGörme engelli Melisa Yılmaz, 10 dağcının eşliğinde Ağrı Dağı’nın zirvesine ulaştı. Melisa zirveye çıkan ilk görme engelli kadın oldu...
2.09.2021Gündem
Türkiye'nin en yüksek zirvesindeki buzullar eriyor
Türkiye'nin en yüksek zirvesindeki buzullar eriyorTürkiye'nin 5 bin 137 rakımıyla en yüksek noktası olan Ağrı Dağı'ndaki buzullar, iklim değişikliği ve hava şartları nedeniyle eriyor.
24.08.2021Gündem
Görme engelli Melisa Yılmaz, Ağrı Dağı zirvesine tırmandı
Görme engelli Melisa Yılmaz, Ağrı Dağı zirvesine tırmandıTürkiye'nin çatısı 5137 metre yüksekliği ile gören herkesi büyüleyen Ağrı Dağı. Türkiye'de tırmanmadığı dağ kalmayan ve bu anları @yabandabirdeli Instagram hesabından da paylaşan Güntülü Yalçın'ın son katıldığı proje hayranlık uyandırdı. Ekip, doğuştan görme engelli Melisa Yılmaz ile, Ağrı Dağı'nın zirvesine tırmandı. Melisa, böylelikle Ağrı Dağı'na tırmanan ilk görme engelli kadın olarak tarihe geçmiş oldu.Biz de bu heyecanlı tırmanışın, hazırlık sürecinden zirve aşamasına giden yorucu ve keyifli yolculuğun tüm süreçlerini Milliyet Tatil adına Güntülü Yalçın ile konuştuk.
22.08.2021Tatil
Son dakika haberi: Meteoroloji'den hava durumu uyarısı: Kuvvetli şekilde geliyor
Son dakika haberi: Meteoroloji'den hava durumu uyarısı: Kuvvetli şekilde geliyorSon dakika gelen hava durumu haberlerine göre; yurtta hava sıcaklıkları mevsim normallerinde devam ediyor. Bugünden itibaren gökgürültülü kuvvetli yağışların bazı illeri etkisi altına alacağı açıklaması geldi. Öte yandan Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdüren yağmur, yurdun en yüksek noktası olan Ağrı Dağı'nın zirvesinde kara dönüştü. İşte detaylar...
22.08.2021Gündem
'Türkiye'nin çatısına ilk kar düştü! Kış hazırlıkları başladı
'Türkiye'nin çatısına ilk kar düştü! Kış hazırlıkları başladıDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdüren yağmur, yurdun en yüksek noktası olan Ağrı Dağı'nın zirvesinde kara dönüştü.
21.08.2021Haberler
'Türkiye'nin çatısına ilk kar düştü! Kış hazırlıkları başladı
'Türkiye'nin çatısına ilk kar düştü! Kış hazırlıkları başladıDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdüren yağmur, yurdun en yüksek noktası olan Ağrı Dağı'nın zirvesinde kara dönüştü.
21.08.2021Gündem
'Türkiye'nin çatısı' olarak biliniyor! Bölgede böylesi ilk kez görüldü
'Türkiye'nin çatısı' olarak biliniyor! Bölgede böylesi ilk kez görüldü'Türkiye'nin çatısı' olarak nitelendirilen Ağrı Dağı'nın zirvesindeki şapka buzullarının havaların ısınmasıyla birlikte erimesi tehlikeyi de beraberinde getiriyor. Buzulların bir bomba gibi patlamasının ardından Ağrı Dağı eteklerindeki yerleşim alanlarına çamurla birlikte kaya parçalarının geldiğini söyleyen turizmci ve dağ rehberi Murat Şahin ilk kez böyle bir manzarayla karşılaştığını söyledi.
3.08.2021Gündem
5 gün inceleyip açıkladı! Zirveden acı haber
5 gün inceleyip açıkladı! Zirveden acı haberİstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi ve Türk Coğrafya Kurumu Başkanı Doç. Dr. Ahmet Ertek ve ekibi, Türkiye’de küresel ısınmayla birlikte ortaya çıkan iklim değişikliğinin etkisini gözlemlemek için Hakkâri Cilo Dağları’nda inceleme yaptı. Kuzey buzullarında erime tespit ettiklerini söyleyen Ertek, ‘Buzul Devri’nde 10 km olan Suppa Durek Buzulu (Erinç Buzulu), 1948’de 4 kilometre ölçülmüştü şimdi ise 900 metreye düştüğünü belirledik’ dedi
22.07.2021Gündem
'5 yılda bir böyle doğa olayını yaşıyoruz'
'5 yılda bir böyle doğa olayını yaşıyoruz'Ağrı Dağı eteklerindeki karların erimesi nedeniyle sel meydana geldi. Dağın zirvesine yakın kısımlarında bulunan karın erimesi sonucu oluşan sel, çamur ve kayaları ovaya kadar sürükledi.
22.06.2021Gündem
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBÜNYAMİN AYGÜN Sevimli Çin aslanı - SALİM BARTINLIHer anı, her mevsimde ayrı güzeldir İstanbul’un… İnsanların olduğu kadar hayvanların da eşit olarak paylaştığı sokaklarında her an sevimli bir kedi ya da köpekle karşılaşmak mümkün...
20.06.2021Kültür Sanat
Kamp yapmaya gitti! 8 gündür haber alınamıyor
Kamp yapmaya gitti! 8 gündür haber alınamıyorAntalya’nın Kemer ilçesine kamp yapmaya gelen ve fotoğraf çekmek için dağlık bölgeye çıktıktan sonra kaybolan Mustafa Yıldırım'ı (60), arama çalışmaları 8 gündür sürüyor. Yıldırım için bugün Kemer bölgesinde kara ekiplerinin yanı sıra drone ile de havadan arama çalışması yapıldı.
31.05.2021Gündem
Şehit uzman çavuş için Ağrı'da tören
Şehit uzman çavuş için Ağrı'da törenAğrı’nın Doğubayazıt ilçesinde Eren-15 Operasyonu'nda çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Keleş'in (31) cenazesi, toprağa verilmek üzere Ankara'ya uğurlandı.
30.05.2021Haberler
Şehit uzman çavuş için Ağrı'da tören
Şehit uzman çavuş için Ağrı'da törenAğrı’nın Doğubayazıt ilçesinde Eren-15 Operasyonu'nda çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Keleş'in (31) cenazesi, toprağa verilmek üzere Ankara'ya uğurlandı.
30.05.2021Gündem
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBünyamin AygünAĞRI EFSANESİ Zengin tarihi ve eşsiz doğası ile her karesinde bizleri kendine hayran bırakan şehir… Aslı ile Kerem gibi büyük aşklardan Nuh’un Gemisi’ne kadar birçok efsaneye konu olan Ağrı, geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapıyor...
30.05.2021Pazar
Sel Türkiye-Nahçıvan kara yolunu ulaşıma kapattı
Sel Türkiye-Nahçıvan kara yolunu ulaşıma kapattıIğdır'ın Aralık ilçesindeki sel nedeniyle Türkiye-Nahçıvan kara yolu ulaşıma kapandı, tarım arazileri zarar gördü.
23.05.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

ağrıağrı dağıtürkiyefotoğrafpazar

Ağrı Dağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.