Geri Dön
PazarGazi Koşusu’nda şıklık yarışı

Gazi Koşusu’nda şıklık yarışı

Bu yıl 95’incisi gerçekleşecek Gazi Koşusu’nda görkemli şapkalar da yarışacak. Her yıl gerçekleşen şıklık yarışı pandemi koşullarında bir kez daha online

Gazi Koşusu’nda şıklık yarışı

Gazi Koşusu, sahne olduğu rekabet kadar izleyicilerin şıklığıyla da göz doldurur. Bu yıl 95’incisi koşulacak yarışta kazanan 26 Haziran’da belli olacak. Veliefendi Hipodromu’ndaki heyecanlı yarış için nefesler tutulurken şıklık yarışı da online’dan takip edilecek.

Gazi Koşusu Şıklık Yarışı’nın jüri üyelerinden modacı Neslişah Yılmaz “Gazi Koşusu zamanla kendi modasını, tarzını yaratmış, bu anlamda ülkemizin Ascot’u olarak adlandırabileceğimiz bir ağırlığa sahip” derken TJK TV sunucusu ve spor yazarı Saba Naghsh yarışmanın koşullarını paylaştı: Gazi Koşusu, sahne olduğu rekabet kadar izleyicilerin şıklığıyla da göz doldurur. Bu yıl 95’incisi koşulacak yarışta kazanan 26 Haziran’da belli olacak. Veliefendi Hipodromu’ndaki heyecanlı yarış için nefesler tutulurken şıklık yarışı da online’dan takip edilecek. Gazi Koşusu Şıklık Yarışı’nın jüri üyelerinden modacı Neslişah Yılmaz “Gazi Koşusu zamanla kendi modasını, tarzını yaratmış, bu anlamda ülkemizin Ascot’u olarak adlandırabileceğimiz bir ağırlığa sahip” derken TJK TV sunucusu ve spor yazarı Saba Naghsh yarışmanın koşullarını paylaştı: “26 Haziran’da online şıklık yarışmamız gerçekleşecek. İsteyenler sabah 09.00’dan akşam 21.00’e kadar özel, şık kıyafet ve şapka (saç aksesuarı) kombini ile fotoğraf veya videolarını #GaziRota adresine Instagram veya Twitter üzerinden etiketleyerek katılım sağlayabilir. Her yarışmada olduğu gibi bizim de kurallarımız var: Fotoğraf tek kişilik olmalı ve spor kıyafet giyilmemeli. Yarışmamızın birincisini yarış günü hipodromda ağırlayıp Gazi sembolü olan ve Melisa Erkol tasarımı şapkayı takdim edeceğiz. Aynı zamanda özel söyleşi yapıp TJK’nın Sesi dergisinde yer vereceğiz.”  

Gazi Koşusu’nda şıklık yarışı

İngiltere ile moda köprüsü

İngiltere’nin simgesi haline gelen beş günlük The Royal Ascot At Yarışı, 300 yıllık bir geleneğin temsilcisi. Katılımcılara özel giyim konseptleriyle de öne çıkan etkinlikte sürdürülebilir moda anlayışı gündemde. Bu yıl The Royal Ascot’un Moda Kurulu Başkanı olan Zeynep Kartal, bu çerçevede genç yeteneklerle beraber sürdürülebilir giyim geleneği için farklı çalışmalar yürütmeyi planladıklarını anlatıyor: “Yarışların başlamasından önce genç yetenekler için bu geleneğin sürdürülebilirliğine vurgu yapacakları bir tasarım yarışması düzenledik. Bu yarışma kapsamında seçtiğimiz genç yetenekle beraber yarışlara özel bir kıyafet tasarımı hazırlayarak bu tasarımla etkinliğe katılım göstermesini sağladık. Özellikle İngiltere ve Türkiye arasında köprü kuracak özel bir proje için Moda Kurulu olarak çalışmalarımızı sürdürüyor, projeyi gerçekleştirmeye yönelik adımlarımızı atıyoruz.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler