Geri Dön
Siyaset‘3 M’ parolasıyla yola çıkıyoruz’

‘3 M’ parolasıyla yola çıkıyoruz’

Ankara 2 No'lu Baro genel kurulunda 1 oy farkla yeni baronun başkanlığına seçilen avukat Eyüphan Korkmaz, Milliyet'e konuştu.

‘3 M’ parolasıyla yola çıkıyoruz’

PAŞA ALYURT Ankara -  "3 M" parolasıyla yola çıktıklarını belirten Korkmaz, "Meslek kuruluşuyuz; bunu unutmayacağız. Biz sendika, siyasi kuruluş, siyasi bir partinin angajmanında değiliz" dedi. Korkmaz, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun kendisini tebrik ettiğini, Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan'dan da tebrik beklediğini söyledi. Hedeflerini Milliyet'e anlatan Korkmaz, özetle şunları söyledi:

‘3 hadiseyi esas alıyoruz’

Baroda üç hadisiye esas alıyoruz, ben buna kısaca '3 M' diyorum. Bir, meslek kuruluşuyuz; bunu unutmayacağız. Biz sendika, siyasi kuruluş, siyasi bir partinin angajmanında yer alan bir parti değiliz. İki, bizim üyelerimizin tamamı meslektaşlarımız. İster kamuda olsun, ister serbest olsun, bunlar savunma erkinin unsurları. Ülkemizde de, dünyada da her daim saygın bir meslek kurumudur. İnsanlar icabet ettiğinde devlet ile bile bir sorun yaşarken kendisini avukata teslim eder. Üç, mesleğimiz. Yapacağımız herşeyde mesleğimiz için gayret edeceğiz. Bu üç eksen bizi her daim farklı kılacaktır. Bu parolayla yola çıkıyoruz.

Ankara Barosu'nu kardeş baro olarak değerlendiriyoruz. Tatlı bir rekabet içerisinde olacağız, ama birbirimize muhtacız. Yarın bir gün belki bir meslektaşımız bir fotokopiye ihtiyaç duyacak orada karşılayamayacak. Bizim bulunduğumuz baronun odasına gelecek, ihtiyacını orada karşılayacak. Aynı adliyelerde ekmeğimizin peşinde koşturan meslektaşlarız.

Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan'dan tebrik bekliyoruz. Biz de tereddütsüz ziyaret edeceğiz. Aynı şehirdeyiz, aynı sorunlarımız var. Tebrik mesajım aldığım Ankara Barosu'nda birçok meslektaşımız var. Erinç Bey henüz aramadı, muhtemelen şu anda TBB seçim telaşı olduğu için yoğundur. TBB Başkanı Metin Feyzioğlu sağ olsun tebrik ettiler. Anadolu'dan farklı gruplardan, barolardan meslektaşlarımız arayarak tebrik ettiler. İstanbul 2 Nolu Baro önümüzde somut bir örnek. Tanımlama olarak Ankara Barosu, artık Ankara 1 Nolu Barosu oldu. Dolayısıyla onlar da kimliklerini yeniden revizyona gidecekler. Biz de Ankara 2 Nolu Baro olarak tüzel kişilik kazandık. Burada şu anda 2 bin 67 meslektaşımız var ki imza bekleyen avukatlarla beraber 2 bin 100'ü buluyoruz. 6 aylık periyot içerisinde 3 bin avukat sayısını yakalamayı düşünüyoruz.

2 kez aday

1973 Malatya doğumlu Eyüphan Korkmaz, 1997 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 2000 yılından itibaren Ankara Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık görevini yürüttü. 2012 yılında Baroda Değişim Grubu’nun, 2013 yılında da Baroda Birlik Grubu’nun Ankara Barosu Başkan adayı olarak yarıştı.

Son dakika... Gökçeada açıklarında 5.3 büyüklüğünde deprem
Geri sayım başladı! Yol süre yarım saatten 5 dakikaya düşüyor
İstanbul'da korku dolu anlar! Bomba gibi patladı
En 'parlak' intikam sosyal medyayı salladı! Aldatıldığını öğrenince...
Demirören Holding'den Azerlotereya'ya yatırım
Acun Ilıcalı'nın kızı kaza geçirmişti! Zeynep Yılmaz'dan açıklama...
Görüntüler ortaya çıktı! Rehine krizinde saldırgandan tuhaf istek
Çok konuşulacak sözler: Mesut Özil'e bu yapılmaz!
Kiracılarına dehşeti yaşatmıştı! Yeni saldırı için gün verdi
Yumruklar havada uçuştu! Başkanlık seçiminde kavga
Meteoroloji tarih verdi, İstanbul dahil! Kara kış geliyor, günlerce sürecek
Survivor All Star'da sürgün adasına giden Birsen'in korku dolu anları!
Lazio'dan Vedat Muriqi için resmi açıklama! Yeni takımını duyurdular
Böyle komşu düşman başına! 258 ailenin yaşadığı lüks sitede...
Oktay Kaynarca'dan 'Eşkıya' çıkışı: Bizi ilgilendirmiyor!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler