Geri Dön
Siyaset450 metreden hedefi tek atışla vurdu

450 metreden hedefi tek atışla vurdu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK Komuta kademesi ile HAVELSAN’daki incelemeleri sırasında nişancı simülatöründe 450 metre uzaklıktaki bir hedefi tek atışta vurdu.

450 metreden hedefi  tek atışla vurdu

Savunma sanayinin önemine dikkat çeken Akar, “Dostlarımız, müttefiklerimiz, dost bildiklerimiz istenilen, parasını ödediğimiz malzemeyi bir şekilde bize vermemekte ısrar ediyor. Kritik silah ve sistemlerin bizim egemenlik ve bağımsızlığımızla doğru orantılı olduğunu bilin. Bizi bu sıkıntılardan kurtarmak için fabrikalar, tasarımcılar, üretimdeki herkesin elini taşın altına koyup çalışması lazım” dedi.

Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile HAVELSAN’da incelemelerde bulundu. HAVELSAN’a gelişinde Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şeker, Genel Müdür Mehmet Akif Nacar ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Akar, tamamlanan ve devam eden projelere ilişkin brifing aldı. Brifingin ardından Akar, Keskin Nişancı Eğitim Simülatörü’nü bizzat denedi. Kendisinin “piyade” olduğunu hatırlatarak simülatörün başına geçen Akar, 450 metre uzaklıktaki bir hedefi tek atışta vurdu. Akar, daha sonra HAVELSAN tarafından Türk Hava Yolları için üretilen Airbus A320 Tam Uçuş Simülatörünü inceledi.

 

CNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber yangındaki son durumu anlattıCNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber , Kemerköy Termik Santrali çevresindeki yangına dair "Rüzgar biraz daha şiddetini yitirdi. Bu da sevindirici bir haber. Alevlerin daha hızlı kontrol altına alınması umuluyor" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler