Geri Dön

AB Bakanı Çelik, İspanya'ya gidiyor

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, çeşitli temaslarda bulunmak üzere 26-28 Eylül tarihlerinde İspanya'nın başkenti Madrid'e bir ziyaret gerçekleştirecek.

AB Bakanı Çelik, İspanya'ya gidiyor

AB Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Çelik, Madrid ziyareti çerçevesinde İspanya Dışişleri ve İş Birliği Bakanı Alfonso Dastis'le görüşerek, çalışma yemeğinde bir araya gelecek. Çelik, İspanya Senatosu Başkanı Pío García-Escudero ile de görüşecek. Bakan Çelik, ayrıca İspanya'nın önemli düşünce kuruluşlarından Elcano Kraliyet Enstitüsü'nde 'Gelecek: Avrupa ve Türkiye-AB İlişkileri' başlıklı bir konuşma yapacak.

AB Bakanı Çelik, Madrid ziyareti kapsamında, İspanya İşverenler Konfederasyonu'nun (CEOE) ev sahipliğinde düzenlenecek toplantıya katılarak, iş dünyası temsilcilerine hitap edecek. Toplantıya, Bakan Çelik'le Madrid'e gidecek olan iş adamları heyeti de katılarak, İspanyol muhataplarıyla bir araya gelecek. Çelik, ayrıca ziyaret sırasında İspanya medyasına mülakatlar da verecek.

Öte yandan Bakan Çelik'in Madrid temaslarında, Türkiye-AB ilişkilerindeki son gelişmeler, Türkiye-İspanya ilişkileri, terörle mücadele ve geniş çerçevede iş birliği imkanları hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

Merakı başına bela oldu! Motosikletin gazına basınca...Bursa’da bir motosikletli aracını çalışır halde bırakıp markete girdi. O esnada meraklı başka bir vatandaş çalışır vaziyetteki motosikletin gazına basınca ortaya ilginç görüntü çıktı. Hareket eden motosikleti durdurmaya çalışan meraklı genç ne yapacağını şaşırdı. Motosiklet ise marketin dışında bulunan içecek dolabına çarparak durabildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber