Geri Dön
SiyasetAK Partili Atilla Kaya'dan Konak'a 16 yeni okul müjdesi

AK Partili Atilla Kaya'dan Konak'a 16 yeni okul müjdesi

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Konak ilçesine 16 yeni okul kazandıracaklarını söyledi.

AK Partili Atilla Kaya'dan Konak'a 16 yeni okul müjdesi

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifini ziyaret eden Kaya, esnaf temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi, onların sorunlarını dinledi. Daha sonra Güzelyalı, Çankaya ve Göztepe mahalle muhtarlarıyla görüşen Kaya, vatandaşlarla da bir araya geldi.

AK Partili Atilla Kayadan Konaka 16 yeni okul müjdesi

Tüm öğrencilerin daha güvenli, konforlu ve herkes için erişilebilir olma özelliği bulunan binalarda eğitim görmesini amaçladıklarını vurgulayan Kaya, şöyle konuştu:

"Yeni okul binalarımız depreme dayanıklı, modern, engelli erişimine uygun şekilde tasarlanıyor. Konak'a 16 yeni okul kazandırıyoruz. En büyük sorun arsa üretiminde yaşanıyor. Yerel yönetimlerin plansızlığı burada da karşımıza çıkıyor. Yeni okul yapacak arsa bulamıyoruz. Eski okulların yıkılarak yerinde inşa edilmesiyle derslik sayını artırıyoruz. Yatırım programında yer alan 24 derslikli Misak-ı Milli Ortaokulu inşaatı kısa sürede başlayarak hızlıca tamamlanacak."

AK Partili Atilla Kayadan Konaka 16 yeni okul müjdesi

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Göztepe'nin ortasına foseptik çukuru kazdığını ileri süren Kaya, vatandaşların da balkonda oturamaz hale geldiğini dile getirdi.

Göztepe ve Güzelyalı'da alt yapının olmadığını savunan Kaya, "CHP'li Soyer yönetimindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi bu çağda vidanjör ve foseptik çukuru gibi ilkel yöntemlerle atık sorununu yönetmeye çalışıyor. Körfez'den gelen koku en çok Göztepe ve Güzelyalı'yı etkiliyor. Buna alt yapısı olmayan sokaklardan yükselen koku ekleniyor. İnsanların dayanacak gücü kalmadı. Hemşehrilerimiz pencerelerini açamaz hale geldiler. Bu kadar vizyonsuzluk, bu kadar beceriksizlik olmaz." diye konuştu.

AK Partili Atilla Kayadan Konaka 16 yeni okul müjdesi

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
MİT'in yakaladığı MOSSAD ajanından 'yalan makinesi' itirafıİsrail gizli servisi MOSSAD’ın Türkiye’deki 15 kişilik şebekesine düzenlenen operasyonla örgütün çalışma sistemine ilişkin önemli ayrıntılar ortaya çıktı. MOSSAD’ın Avrupa ve Türkiye’de ajanlarını yalan makinesi testine tabi tuttuğu da belirlendi. Yakalanan casuslardan R.A.A. ifadesinde, 'Oda içinde oda vardı. Bana Türkiye’de hedef şahıslarla ilişki kurmam ve bilgi almam söylendi. 28 Haziran’da Türkiye’ye döndüm.' şeklinde konuştu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler