Geri Dön
SiyasetAK Parti'li Aydın: CHP milli ve yerli olmaktan uzak profil çiziyor

AK Parti'li Aydın: CHP milli ve yerli olmaktan uzak profil çiziyor

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, "Cumhuriyet Halk Partisi, milli ve yerli olmaktan son derece uzak bir profil çiziyor. Türkiye düşmanlarıyla Türkiye karşıtlarıyla her daim beraber olan siyasi çizgide baktığınızda 'mavi vatan'da Doğu Akdeniz'de adeta Fransa gibi konuşuyor" dedi.

AK Parti'li Aydın: CHP milli ve yerli olmaktan uzak profil çiziyor

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente geldi. Parti çalışmalarına katılan Aydın, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, ana muhalefet partisini eleştirdi. AK Parti'li Aydın, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin yine her zaman ki gibi sabah ayrı, akşam ayrı konuştuğunu görüyoruz. Zira tezkere meselesinde de yine aynı duruşunu gördük. 1 gün öncesinde Türkiye'nin milli menfaatlerine uygun bir şekilde sınır bütünlüğünü, güvenliğini sağlayacak olan tezkereye 'hayır' diyen CHP, 1 gün sonra kandili yerle bir edeceğim, diye bir ifade kullandı. Zaten senin 1 gün önceki duruşun ortadaydı. Her türlü söylemde bulunabiliyorlar, her türlü ilişki içine girebiliyorlar" diye konuştu.

CHP'nin sözcülerinin, hükümetin Doğu Akdeniz politikasına ilişkin söylemlerine değinen Aydın, "Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi, milli ve yerli olmaktan son derece uzak bir profil çiziyor. Türkiye düşmanlarıyla adeta Türkiye karşıtlarıyla her daim beraber olan siyasi çizgide baktığınızda 'mavi vatan'da, Doğu Akdeniz'de adeta Fransa gibi konuşuyor. Nasıl ki ana vatanda bu milletin menfaatlerini, çıkarlarını koruyorsak aynı şekilde deniz hukukunun bize vermiş olduğu haklar çerçevesinde de hakkımızı, hukukumuzu koruyabilecek bir pozisyondayız. Cumhuriyet Halk Partisi bütün terör örgütlerinin söylediklerinin adeta meşru temsilcisi gibi görünüyor" dedi.

 

İstanbul'da yoğun kar yağışı! Meteoroloji yeni haritayı paylaştı
TOGG'dan heyelandıran paylaşım! 'Bizi izlemeye devam edin'
Bakan duyurdu! Ödemeler şubat ayından itibaren başlıyor
FLAŞ! Hayati uyarı: İmkanı olanlar ertelemesin!
Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklaması
Tüm tahminleri doğru çıktı... İşte Simpsonlar'ın 2022 kehanetleri!
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sona erdi! İlk açıklama
Kerem çılgınlığı! İspanyol basını duyurdu, bonservis pazarlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan İBB’ye yanıt!
Hepsi itlaf edilecek! Alarm verildi
Bu oyun türleri beyni ele geçiriyor! '10 yıldır odasından çıkmayan var'
Çok konuşulan olay! Gaziantepli futbolcu penaltı öncesi...
Şeyma Subaşı: İlişkilerimde yeterince saygı ve sevgi bekliyorum
Kan donduran kayıt! Evcil maymunu arkadaşını parçaladı
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Çarşamba Şok’ta

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler