Geri Dön
SiyasetAK Partili İstanbul ilçe belediyelerinden orman yangınlarıyla mücadeleye destek

AK Partili İstanbul ilçe belediyelerinden orman yangınlarıyla mücadeleye destek

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partisinin İstanbul ilçe belediyelerinin yangın bölgelerine 34 su tankı, 11 dozer, 20 arazöz, 4 hizmet aracı, 1 hayvan ambulansı, 147 personel ve 21 bin kişilik yemek malzemesi sevk ettiğini, ihtiyaç halinde bu sayıları daha da artırmaya hazır olduklarını bildirdi.

AK Partili İstanbul ilçe belediyelerinden orman yangınlarıyla mücadeleye destek

AK Parti İstanbul İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, ilçe belediyeleri Akdeniz ve Ege bölgeleri başta olmak üzere pek çok farklı noktada meydana gelen orman yangınlarıyla mücadeleye katkı sağlamaya devam ediyor. Kabaktepe, orman yangınları ilk çıktığı andan itibaren süreci yakından takip ettiklerini, devletin tüm imkanlarını seferber ederek sürdürdüğü mücadeleye katkı sağlamak için neler yapabileceklerini istişare ettiklerini aktardı. Devletin ilgili birimleriyle görüşerek ihtiyaç analizi yaptıklarını belirten Kabaktepe, "Yerel Yönetimler Başkanlığımızın koordinasyonuyla belediyelerimiz ivedilikle hazırlıklara başladı. Toplamda; 34 su tankı, 11 dozer, 20 arazöz, 4 hizmet aracı, 1 hayvan ambulansı, 147 personel ve 21 bin kişilik yemek malzemesi sevk edildi. İhtiyaç halinde bu sayıları daha da artırmaya hazırız." bilgisini verdi.

Bu süreçte katkı sunan belediye başkanlarına teşekkür eden Kabaktepe, yangınlar sönene kadar mücadelelerinin aralıksız devam edeceğini vurguladı. Yanan ormanlara yeni fidanlar ekmek için hazırlıklara başladıklarına işaret eden Kabaktepe, "Yanan ormanlarımızı yeniden yeşillendirmek amacıyla belediyelerimiz ve ilçe teşkilatlarımızın iş birliğiyle yeni fidanlar dikeceğiz. İlk etapta 200 bin fidanı toprakla buluşturacağız. İhtiyaç halinde bu sayıyı 500 bine, 1 milyona da çıkarabiliriz." ifadelerini kullandı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Otomobil bariyerlere saplandıTEM Otoyolu, Ataşehir Bağlantı yolunda şerit değiştirmek isterken orta bariyerlere çarpan otomobilde 2 kişi yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler