Geri Dön
SiyasetAK Partili Ünal: Bugün yeni bir yolculuk başlıyor

AK Partili Ünal: Bugün yeni bir yolculuk başlıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük kongre gününde açıklayacağı manifesto öncesi CNNTürk ekranlarında önemli açıklamalarda bulundu.

AK Partili Ünal: Bugün yeni bir yolculuk başlıyor

Mahir Ünal'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Aslında söylemek istediğim şey çok açık. Biz 2023'e hazırlanıyoruz, cumhuriyetin 100'üncü yılına hazırlanıyoruz. Biz Türkiye'nin sağlık, eğitim, güvenlik, bilişim altyapısını hazırladık. Her alanda yapılması gereken çalışmaları 19 yıldır gerçekleştiriyoruz.

Rahmetli Turgut Özal 21'inci asır Türk asırı olacak demişti. Biz de hem kendi bölgemizde, hem de gönül coğrafyamızda Türkiye'nin önümüzdeki yüz yılda Türkiye'nin bölgesinde bir süper güç olmasını istiyoruz. Ve bunun mücadelesini veriyoruz 19 yıldan beri. O yüzden dedim ki biz daha yeni başlıyoruz. Yeniden yola çıkıyoruz. Zaman zaman yorgunluklar olabilir, tökezleyebilirsiniz. Ama her seferinde önemli olan cesaretle yürümek, ayağa kalkmak ve inançla yolculuğunuza devam etmektir. 15 Temmuz gibi, 17-25 Aralık gibi sıkıntılar yaşamadık mı, tabi ki yaşadık. Ama önemli olan bunları çözebilmektir.

Biz 19 yıldan beri Türkiye'nin sorunlarını çözerek devam ediyoruz. 20 yaşındaki bir partinin 19 yılı iktidarda geçmiş ve bu 19 yıl içerisinde de birçok badireyi atlatmış. Ben her zaman basit bir örneği veriyorum. 2002 yılında bu ülkede günlük 4.3 dolarla geçinmek zorunda olanların oranı yüzde 30. Yani her üç kişiden birisi günlük 4,3 dolarına altında yaşamak durumundayken biz bunu bugün 1,4'e düşürmüşüz. Toplumun yüzde 30'u değil, 1,4'ü o kazançla yaşamak durumunda. Bizim seçim kaybetmekten psikolojisi bozulmuş muhalefetin, yalan ve iftiraya dayalı dili bizi ilgilendirmiyor. Hiçbir seçimi kazanamayanların bozulmuş psikolojisiyle AK Parti'ye dönük kullandıkları dil artık yenilmeye ve kaybolmaya mahkum. Biz bugün yeni bir yolculuk başlıyor. Bugün 2023 başlıyor."

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler