Geri Dön
SiyasetAngola Cumhurbaşkanı Türkiye’de

Angola Cumhurbaşkanı Türkiye’de

Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye’ye geldi. Lourenço’nun ziyaretiyle, iki ülke arasında Cumhurbaşkanı düzeyindeki ilk ziyaret gerçekleşmiş oldu.

Angola Cumhurbaşkanı Türkiye’de

ANKARA Milliyet - Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre 26-29 Temmuz tarihlerini kapsayan ziyaret sırasında Türkiye-Angola ilişkileri tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, çeşitli alanlarda iş birliğinin geliştirilmesi imkanları ele alınacak. OPEC ve Portekizce Konuşan Ülkeler Topluluğu dönem başkanlıklarını yürüten Angola ile yapılacak baş başa ve heyetler arası görüşmelerde ayrıca, Afrika başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası gelişmeler değerlendirilecek. Ziyaret kapsamında, ikili ilişkilerin zeminine temel teşkil edecek anlaşmalar da imzalanacak.

Edinilen bilgiye göre Angola ile Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması (YKTK) Anlaşması ve Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi (ÇVÖ) Anlaşması ve Gümrük Konularında İdari Yardım Anlaşması ile Türk Hava Yolları’nın Angola’ya yolcu ve kargo seferi düzenlemesine imkan tanıyacak Hava Ulaştırma Anlaşması’nın imzalanması bekleniyor. Doğrudan seferlerin başlamasıyla, iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerinin önemli bir ivme kazanması hedefleniyor.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Yanan orman alanı için bekletilen tohumları çalan hırsızlar, yakalandıMersin'in Anamur ilçesinde yanan ormanlık alanların tekrar ağaçlandırılması için bekletilen 450 kilogram kızıl çam tohumunu çalan 4 şüpheli, jandarma tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler