Geri Dön
SiyasetAYM’den Gergerlioğlu için ‘hak ihlali’ kararı

AYM’den Gergerlioğlu için ‘hak ihlali’ kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM), milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun bireysel başvurusunda, oy birliği ile hak ihlali kararı verdi.

AYM’den Gergerlioğlu için ‘hak ihlali’ kararı

ANKARA Milliyet - Mahkeme, Gergerlioğlu’nun tahliyesine hükmetti. AYM’nin bu kararının ardından CHP’li Enis Berberoğlu örneğinde olduğu gibi Gergerlioğlu’nun da milletvekilliğine dönme yolunun açıldığı yorumları yapılıyor. HDP Grup Başkanvekili Meral Daniş Beştaş, “Dokunulmazlık kaldırılmasının hukuk dışı olduğunu hep söyledik. AYM kararı da bizi teyit etti” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız ise “Bu şahsın TBMM üyeliğini kazanıp kazanmadığı tartışılacaktır. AYM, görev ve kullandığı yetkiler içinde boğulmaktadır” ifadelerini paylaştı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Türkevi Binası Açılış Töreni'ne katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta “Yeni Türkevi Binası Açılış Töreni”nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Türkiye, bu eserle beraber büyüklüğünü, birikimini ve artan gücünü yansıtan bir başyapıt ortaya çıkardı." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler