Geri Dön
SiyasetBahçeli: CHP artık HDP’dir

Bahçeli: CHP artık HDP’dir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün yaptığı yazılı açıklamada, Sözde Kürt sorununun emperyalistlerin hiç taviz vermediği, işbirlikçilerinin hiç vazgeçmediği bir istismar, bir inkar, bir ihanet mekanizması olarak kullanıldığını kaydetti.

Bahçeli: CHP artık HDP’dir

ANKARA Milliyet - Bahçeli, “Sözde Kürt sorunundan bahsetmek, başka bir ifadeyle Kürt kökenli kardeşlerimi sorun olarak işaretlemek, hatta fişlemek demektir. Bunun adı da vatana ve millete ihanettir. CHP ile İP’in aynı anda HDP’yi meşru organ görüp sözde Kürt sorunu üzerinden PKK’ya zeytin dalı uzatmaları terörizmin değirmenine su taşıyan bedbahlıktır” ifadesini kullandı. Bahçeli, şöyle devam etti: “HDP’yi meşru görmek, meşruiyet kavramına vurulmuş paslı zincirdir. CHP Genel Başkanı, tarihi bir yanlışın içindedir. İP yönetimi, terörizmin pençesinde güç ve iktidar devşirmenin izindedir. Anlaşılan odur ki; HDP, zillet ittifakının diğer ortaklarını kapı kulu, siyasi kukla, kürek mahkumu haline çevirmiştir” dedi. Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun HDP’nin girdabında boğulacağını kaydederek, “CHP artık HDP’dir, HDP zaten PKK’dır, nihayetinde İP ile CHP de PKK’nın mandası altına girmiştir” ifadesini kullandı. Millet İttifakı’nın hesap vereceğini öne süren Bahçeli, “demokratik hesap günü ise uzak değildir” diye konuştu.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijerya'ya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile TSİ 23.55'te Nijerya'ya geldi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler