Geri Dön
SiyasetBakan Kurum'dan vatandaşa çağrı: Mutlaka başvurunuzu yapın

Bakan Kurum'dan vatandaşa çağrı: Mutlaka başvurunuzu yapın

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından Zeytinburnu'nda çöken binayla ilgili açıklamalarda bulundu. Vatandaşlara binaların risk durum tespiti için başvuru yapılması yönünde çağrıda bulunan Bakan Kurum, 'Can kaybı yaşanmaması tesellimiz oldu ancak İstanbul’daki bu olay binalarımızı güçlendirmenin önemini bir kez daha ortaya koymuştur' dedi.

Bakan Kurum'dan vatandaşa çağrı: Mutlaka başvurunuzu yapın

Zeytinburnu Sümer Mahallesi'nde 5 katlı Hilal Apartmanı sabah 10.30 sıralarında çöktü. Binanın girişinde bulunan bisikletçinin gece saatlerinde kolonlardan ses duyması ve camların patlaması üzerine 19 kişi evlerini boşalttı. Sabah saatlerinde büyük bir gürültüyle yıkılan Hilal apartmanının boş olması nedeniyle olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

İstanbul Zeytinburnu Sümer Mahallesi'nde çöken bina nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayın ardından Bakanlık ekiplerimiz, bina çevresinde hasar tespit çalışmalarını başlatmış olup; çöken binanın çevresindeki 4 bina da tahliye edilmiştir.

Can kaybı yaşanmaması tesellimiz oldu ancak İstanbul’daki bu olay binalarımızı güçlendirmenin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Vatandaşlarımıza çağrımız, binalarınızın risk durumunun tespiti için mutlaka başvurunuzu yapın.

Bakanlık olarak kentsel dönüşümde vatandaşlarımıza kira, taşınma yardımı ve kredi desteği sağlıyoruz. Kentsel dönüşüm seferberliğine omuz veren belediyelerimizle, vatandaşlarımızla şehirlerimizi afetlere, depremlere karşı hazır hale getirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Bakan Kurumdan vatandaşa çağrı: Mutlaka başvurunuzu yapın

Bakan Kurumdan vatandaşa çağrı: Mutlaka başvurunuzu yapın

Bakan Kurumdan vatandaşa çağrı: Mutlaka başvurunuzu yapınMilli maç öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, taraftarlarla buluştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli maç için Bakü’de bulunan Türk taraftarlarla bir araya geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler