Geri Dön
Siyaset‘Bildiri iki gün önce basına sızdırıldı’

‘Bildiri iki gün önce basına sızdırıldı’

İçlerinde üç eski Deniz Kuvvetleri Komutanı’nın da bulunduğu 104 emekli amiralin imzasını taşıyan bildiriye ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

‘Bildiri iki gün önce basına sızdırıldı’

Metni görüp imza atmayan emekli amirallerden Semih Çetin, önceki akşam katıldığı Halk TV yayınında flaş açıklamalarda bulundu.

Çetin, şunları kaydetti:

“Bildirinin yayımlanmasından sonra ‘darbe’ iddiaları ortaya çıkınca hemen WhatsApp grubundaki yazışmalara döndüm. Acaba konuyla ilgili bir konuşma var mı diye baktım ama öyle bir şey yoktu. Bildiri hazırlanmış kendi aralarında, ‘Şurasını böyle düzeltelim, bu çıksın’ gibi konular konuşmuşlar. Bana geldiğinde bildiri son halindeydi.

Bana gönderilen taslak bildiride ‘Yüce Türk Milletine’ diye bir başlık yok. Yayına gelmeden önce sorulara hazırlıklı olmak için bildiriye baktığımda çok enteresan bir şey gördüm. Bildirinin altındaki tarih 06.04.2021 olarak görünüyordu. Ancak bu bildiri çok ilginç bir şekilde 4 Nisan’da basına sızdırıldı.”

Çetin, dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise, “Bildiriyi imzalayan bir amiralden aldığım bilgiye göre; dün (önceki) akşam yayınladığım belgenin tarihi değiştirilmiş, Yüce Türk Milleti ifadesi eklenmiş hali 22.50’de grupta son kez yayınlanmış, 4 dakika sonra da Veryansın TV’de yayınlanmış. 4 dakikada 104 amiralin onayı nasıl alınır. Özetle belgenin bana gönderildiği zaman 3 Nisan 2021 saat 10.44. ‘Yüce Türk Milletine’ ifadesi yok, yayınlanma tarihi  06 Nisan 2021. Bunun üzerine tarih, başlık değiştirilerek gruba onay için gönderilmesi 3 Nisan 2021 saat 22.50, Veryansın TV’de yayın saati 22.54 hıza bakın” ifadelerini kullandı.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İyidere'de "çevreye duyarlı" olunacağını bildirdiUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, "Rize İyidere Lojistik Limanı Projesi"nin çevresel açıdan en doğru yaklaşımlarla inşa edileceğini belirterek, doğanın tahrip edilmeyeceğini ve tarlalara dokunulmayacağını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler