Geri Dön
Siyaset‘Bize vaat edilenleri açıklamazsak namerdiz’

‘Bize vaat edilenleri açıklamazsak namerdiz’

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, dün grup konuşmasında Gara’da yaşananlarla ilgili iktidarın hesap vermekten kaçtığını iddia etti.

‘Bize vaat edilenleri açıklamazsak namerdiz’

Buldan, “Çünkü Gara çok önemli bir kırılma noktasıdır. Şu an iktidarda bir başka parti olsaydı; AKP muhalefette olmuş olsaydı Gara için kıyameti koparırdı. ‘Ölümlerin sorumlusu bu iktidardır’ derdi. Biz de HDP olarak aynısını yapıyoruz, halk adına hesap soruyoruz” dedi.  Buldan, “Gara’ya, kendi iktidarlarını kurtarmak için gittiler. Gara’dan da siyasi bir zaferle, bir müjdeyle dönmeyi umuyorlardı. 13 insanı da bu siyasi hesaplarına feda ettiler” diye konuştu.

Konuşmasında isim vermeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştiren Buldan, “Çözüm sürecinde bize vadettiklerinizi yeri ve zamanı geldiğinden mutlaka açıklayacağız. Çözüm sürecinde bizlere, partimize, heyetimize neler vaat edildi, hangi sözler verildi, çözüm süreci başarıya ulaşırsa nelerin yapılacağına dair bizlere vaat edilenleri açıklamazsak namerdiz” ifadelerini kullandı.

 

Tiramisu tarifi21 Mart Dünya Tiramisu Günü için Kurukahveci Mehmet Efendi ile efsane bir tiramisu tarifi hazırladık! (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler