Geri Dön
SiyasetBolu ve Fethiye kararı 29 Kasım’a bırakıldı

Bolu ve Fethiye kararı 29 Kasım’a bırakıldı

CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) MYK tarafından “uyarı” talebiyle disipline sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca hakkındaki kararlarını 29 Kasım tarihinde verecek.

Bolu ve Fethiye kararı 29 Kasım’a bırakıldı

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - CHP YDK, dün Özcan ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca hakkındaki dosyaları görüşmek üzere toplandı. Milliyet’in edindiği bilgiye göre, Özcan savunmasında özetle şunları söyledi:

“Benim asıl burada olma sebebim o sosyal medya programında yaptığım gaf değil, biliyorum. Ben montaj edilmiş bir kısmın verilmesi suretiyle de olsa bir gaf yaptım, bundan dolayı da kamuoyundan özür diledim. Özür dilenmiş, müştekisi, şikayetçisi olmayan bir konuda burada bulunmamın tek sebebi bana göre; sığınmacılarla ilgili söylemlerim ve yaptıklarım. Artı, 15 Temmuz’un asıl mimarının Amerika olduğunu söylemem. Bu yüzden yandaş basında ve hükümet çevrelerindeki rahatsızlık sebebiyle bu olayı vesile yapıp yandaş basının bir linç kampanyası yürütmek istediğini, MYK’nın da bu linç kampanyası karşısında duramayarak beni disipline sevk etmesi olayı olarak değerlendiriyorum bunu.”

‘Bağım koparsa bağımsız devam ederim’

Savunmasının ardından Bolu’ya dönen Özcan, belediyede açıklamalarda bulundu. Ceza almayı beklemediğini ancak YDK’nın ihraç cezası bile verebileceğini kaydeden Özcan, “Disiplin Kurulu bugün veya sonraki günlerde benimle ilgili uyarı cezası verebilir, kınama verebilir, geçici ihraç ve kesin ihraç kararı verebilir. Hepsine hazırım” dedi. Özcan, ihraç edilmesi halinde yakın dostu Muharrem İnce’nin Memleket Partisi’ne geçip geçmeyeceği ile ilgili soruyu da “Herhangi bir şekilde Cumhuriyet Halk Partisi ile hukuki bağım koparsa ben yoluma bağımsız olarak inandığım değerlerle yol arkadaşlarımla birlikte devam edeceğim” diye yanıtladı.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Atıyla daireye çıktı, herkes şaşırdıİzmir’de, düğünlerde cirit oynatılması ve atlıların hediyelerini düğün sahibinin evinde alması geleneği sırasında bir kişi, atıyla apartmanın dairesine çıktı, herkes şaşkınlığını gizleyemedi. Kişinin atla daireye çıktığı ve balkondan poz verdiği anlarda ortaya ilginç görüntüler çıktı.