Geri Dön

Bülent Arınç, Emine Ayna’ya ‘yaratık’ dedi

Başbakan Yardımcısı Arınç, Mardin Milletvekili Ayna’nın ‘açılım bitti’ sözlerine çok sert yanıt verdi

Bülent Arınç, Emine Ayna’ya ‘yaratık’ dedi

İzmir’de Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde dün gece partililere konuşan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kapatılan DTP’li Mardin Milletvekili Emine Ayna’yı kastederek, “Çok garip bir yaratık. Allah akıl fikir versin” dedi.
‘Demokratik açılım’la ilgili değerlendirmeler yapan Bülent Arınç, şöyle konuştu:

‘Bir kadıncağız var’
“Şöyle bir noktaya geldik; İki muhalefet partisi bize karşı. DTP de o noktaya geldi sonunda. Biz bu işlere karşıyız. Hatta bir kadıncağız var içlerinde -hanımefendilerden özür dileyerek söylüyorum- kahkahalar atarak ‘Açılım bitti’ dedi. Çok garip bir yaratık. Allah akıl fikir versin. Sonra daha yetmedi, İmralı’dan haber geldi, ‘Ben de bu açılıma karşıyım sokak hareketlerini başlatın.’ O karşı, bu karşı da onlar nasıl bir araya geldiler ben ona hayret ediyorum. Şimdi karşımızda kimler var; o var, bu var, onlarla hiçbir zaman bir arada olmadığını düşündüğümüz başkaları da var. Bu tarafta biz kaldık, onlar karşımızda bir cephe meydana getirdiler.”

Bakan Koca'dan, 'Tuğba hemşire' paylaşımı: MinnetarızSağlık Bakanı Fahrettin Koca, uzun süredir koronavirüs ile yaşam mücadelesi veren hemşire Tuğba Kuşdemir'in hayatını kaybettiğini açıkladı. Koca, "Hemşire Tuğba Kuşdemir, 1985 doğumlu iki çocuk annesiydi. 2015'te yakalandığı kanseri yenmişti. Görevi sırasında yakalandığı COVID-19 sebebiyle vefat etti." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber